Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fejfájás mitől lehet?

Fejfájás mitől lehet?

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár évben nyaranként gyakran tört rám egy általam napszúrásnak gondolt "tünetegyüttes". Erős fejfájás, hányinger/hányás, hasmenés. Továbbá tapasztaltam a fejem felmelegedését, és a hangok is nagyon zavartak. Most viszont naphiány ellenére is előjött. Tarkó borogatásával tudtam valamelyest enyhíteni. Tipikus, hogy mindig délután 3-4 óra körül indul el és estére erősödik fel. Érdemes orvoshoz mennem vele? Szerintem csak elküld (haza).
2012. nov. 17. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Á, dehogy küld haza! Van olyan szakrendelés, ahol direkt a fejfájás okait kutatják. Szerintem neked migréned van, azok járnak hasonló tünettel. A páromnak még társul hozzá, hogy bántja a fény, sokszor a szupermarketekben jött rá. Kapott rá tablettát - csak ez az egy szünteti meg a panaszait, s ha érzi a közelgő bajt, már veszi is be. Így évek óta viszonylag elkerüli magát a migrént.
2012. nov. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem ártana egy vérnyomásmérés, mert az is jellemző, hogy biz. napszakban kiugrik a vérnyomás - vagy magas, vagy alacsony-s az is járhat fejfájással. Szóval ne bagatellizáld el , alattomos dolgok is lehetnek a háttérben, s ezek az első, üzenő jelei!
2012. nov. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most meg tudtam mérni a vérnyomásomat, 110 120 szokott lenni és 127 volt (amikor picit fájni kezdett), így szerintem nem ez lehet. Én is migrénre gyanakszom, de olyan sok tünetem viszont nincs, mint a migrénnél. Ráadásul azt sem értem, hogy eddig évi 2 3-szor volt maximum, idén viszont már vagy hatszor.
2012. nov. 17. 16:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Most az eseteddel nincs kapcsolatban, csak azért írom, hogy a panaszok idővel sűrűsödhetnek. Anyukámra furcsa rosszullétek jöttek rá: elsápadt, meredt maga elé, és olyan furcsa volt. Ezek a tünetek kezdetben félévente jöttek, aztán havonta, majd többször, és már egyetlen nap is ismétlődtek.

A háziorvos azt mondta, hogy ez érelmeszesedés, törődjek bele. De én tudtam, hogy ez nem egy állapot, hanem ezek rosszullétek. Bementünk a klinikára, szakrendelésre, és kiderítették, hogy ezek rejtett epilepszia kisrohamok. Gyógyszert kapott anyukám, és soha többet nem jöttek elő a rohamok.

Tehát még az sem biztos, hogy a háziorvos megfelelő diagnózist állít fel, neurológiai kivizsgálás volna szükséges.

2012. nov. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!