Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aki pánikbeteg azoknak volt...

Aki pánikbeteg azoknak volt már ilyen érzése? "nehezen megfogalmazható, nem fájdalom jellegű mellkasi rossz érzés"?

Figyelt kérdés
nehezen megfogalmazható, nem fájdalom jellegű mellkasi rossz érzés

2012. nov. 18. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan, mintha nehezen kapnál levegőt, mintha valami nehéz súly ránehezedne vagy olyan szorító érzésre gondolsz? Mert nálam ilyenekkel járt együtt egyik-másik rohamom.
2012. nov. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nekem egy rossz érzés volt a melkasomból indult ki és végigment a testemben ezt éreztem, nem nem a levegőtlenségről beszélek az más !
2012. nov. 18. 17:09
 3/5 tetris ***** válasza:

Igen! A pánikbetegség több testtájunkra képes olyan tüneteket produkálni, mintha nagy baj lenne. Ezért van például hasi pánik, ami fosással, hasgörccsel jár. Van fejpánik, ami rettenetes fejfájással, szédüléssel jár. És igen, van mellkasi pánik, ammi olyan érzést kelt, mintha mindjárt szívinfarktust kapna az ember. De ez az érzés csak az agy által generált dolog, nem valóságos.

Ezért nevezik pánikbetegségnek. Vagyis az érzet megvan, de a betegség nincs sehol. Nagyon kellemetlen az egész, vagy neurológus, vagy pszichiáter kell ahhoz, hogy ki tudj jönni belőle.

De mindenekelőtt egy teljes, alapos orvosi kivizsgálás kell, hogy biztosra ki lehessen zárni, hogy a tüneteket biztos az agy generálja, és nem más. Ha az eredmények azt mutatják, hogy tökéletes vagy, akkor a tünetek ténylegesen pánikszindrómára utalnak.

Jó hír, hogy ezt ma már gyógyítani lehet!!!!!!

2012. nov. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen. Nem túl kellemes. :(


Neked pedig azt ajánlom, hogy ne olvasgass szakirodalmat, mert nem tesz jót. Hamar beképzel magának az ember mindenfélét, aztán csak a baj van belőle.

2012. nov. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is pánikbeteg vagyok, és van hogy folyamatosan érzem ezt az érzést amit leírtál.:( Nem fájdalom, hanem olyan érzés mintha mindjárt leállna a szívem, nagyon rossz. :(

Néha szúr is, de az nem annyira jellemző.

Inkább ez a megmagyarázhatatlan érzés,hogy mindjárt történik valami rossz, aztán nem történik semmi,de az érzés ne múlik el,nagyon rossz. :( Te szedsz valamit?

Én 3 hete szedek napi 1 Cipralexet, és napi 3szor 1 db 0,5ös Xanaxot. Remélem, ki fogok gyógyulni teljesen. :( Neked is jobbulást kívánok,kedves kérdező!!!

2012. dec. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!