Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mik a testi tünetei a pajzsmir...

Mik a testi tünetei a pajzsmirigy túl/alúlműködésének?

Figyelt kérdés

Igazából annyit vettem most magamon észre, hogy nehezebben nyelek és állandó nyomást érzek a torkomban, mintha egy apró gombóc lenne a torkomban. Nincs hányingerem, nem fáj a torkom stb...

Szerintetek???


2012. nov. 19. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagy nagyon stresszes mostanában? Mert ezek általában attól szoktak előfordulni, hogy gombócot érzel a torkodban. Ha mostanában sokat híztál/fogytál annak ellenére, hogy ugyanannyit eszel, rendszertelen a menstruációd, hangulatzavaraid vannak, izzadsz, a vérnyomásod nincs rendben, szőrösödsz, stb. akkor lehet. Nem feltétlen kell mind tünet, de nagyon ritka, hogy valakinek befelé dagadjon a pajzsmirigye, és akkor már biztos lenne más tünete is.
2012. nov. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigyed egészen lent van a gégeporc alján két oldalt, a szegycsont felett kb 4 centiméterrel. Hol érzed a nyomást? Itt lent, mert akkor lehet megnagyobbodás. Ha fent a torkodba, akkor gégészeti vizsgálatra kellene elmenni.
2012. nov. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Fent érzem még mindig tehát... valószínűleg nem pajzsmirigy akkor, legalább az már egy jó jel :/ Igaz a tanulás miatt nagyon sokat vagyok stresszes állapotban. Híztam, de valóban többet eszem, mint eddig szóval az nem nevezhető tünetnek. Igazából fáradékonyság, gyorsan lemerül az agyi kapacitásom, gyakori fejfájás, gyakori hányinger és megreked bennem a levegő, de ezeknek szerintem nem sok köze van hozzá. Inkább csak fáradt vagyok, de ez, hogy ma egész nap ilyen gombóckát érzek a torkomban... valahogy nem tetszik nekem :/
2012. nov. 19. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!