Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha alacsony a TSH akkor alul...

Ha alacsony a TSH akkor alul vagy túlműködik a pajzsmirigy?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor tulmüködik.
2012. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen akkor túlműködik.
2012. szept. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De ha eleve a TSH elválasztás károsodott, akkor meg alul..., mert nincs ami stimulálja
2012. szept. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt az utolsó választ nem értem :)
2012. szept. 25. 19:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A TSH-t az agyalapi mirigy termeli. Ez egy olyan hormon, ami stimulálja a pajzsmirigyet többek között arra, hogy termelje a maga hormonját, a tiroxint, ennek a szintjét a T3 és T4 mutatja. Hogyha beteg a pajzsmirigy és alultermeli a tiroxint, akkor ezt érzékeli az agyalapi mirigy (más néven hipofízis) és emeli a TSH szintet, ezzel késztetve erősebb működésre a pajzsmirigyet. Amennyiben túlműködik a pajzsmirigy, akkor a hipofízis érzékeli, hogy túl magas a T3 és T4, ezért visszavesz a TSH-ból, ilyenkor alacsony lesz annak a szintje. Ezek a leggyakoribb esetek. Lehet olyan is, hogy eleve a hipofízis beteg. Ha túltermeli a TSH-t, akkor az is és a T3, T4 is magas lesz, ha nem működik rendesen és alultermeli a TSH-t, akkor az is és a T3, T4 is alacsony lesz. Tehát TSH-t önmagában nem célszerű értékelni, hanem az ún. perifériás hormonokkal (T3, T4) együtt kell.
2012. szept. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

T3 5.12

T4 19.82


Thyreoglobulin autoantites 729 ! (1 hónappal ezelőtt 1300 volt)


Thyreoidapero xidáz elleni antitest 157


Tireoglobulin 0.4


TSH receptor.(TRAK ) 6.48


TSH Stimuláló 0.14


Hasimoto a betegségem csak azt nem tudom ,hogy most akkor hogyan működik a pajzsmirigyem ? Alul vagy felül ?


1.5 hónapja szedek Merckformint ,szúrok Byettát és Lthyroxint is szedek ..


köszönöm

2012. szept. 27. 13:55
 7/8 Hédi33 válasza:
Ha LThyroxint kell szedned, akkor alul működésről lehet szó. Nekem is alul működik a pajzsmirigyem, de az én esetemben a TSH szint magas (10,00 körüli).
2012. szept. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha tiroxint szedsz, alulműködik a pajzsmirigyed. Túl nagy a gyógyszeradagod, azért lett kicsi a TSH-d. Beszélj az endokrinológusoddal, de ha addig is csökkented valamennyivel az adagodat, akkor előbb normalizálódik a helyzet.
2012. okt. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!