Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezik olyan, hogy "rendelővé...

Létezik olyan, hogy "rendelővérnyomás"? Hogyan tudom kideríteni, hogy jól mér e a vérnyomásmérőm, illetve, hogy valójában mennyi a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Egy "rutinvizsgálat" alkalmával kiderült, hogy magas a vérnyomásom. Legalábbis két doktor, két különböző vérnyomásmérővel egy nap eltéréssel 150/90 feletti értéket mért, ami tényleg már magas. Fel is írt a háziorvosom vérnyomáscsökkentő gyógyszert. Az első tabletta beszedésével egyidejűleg vásároltam egy (Samsung SBM-600 típusú) vérnyomásmérőt és elkezdtem mérni rendszeresen, napi 3-szor a vérnyomásom. A helyzet az, hogy otthon, nyugodt környezetben és állapotban gyakorlatilag nem mértem 130/80 feletti értéket. Még kisebb fizikai aktivitás után sem. Az átlagos egy hetes vérnyomásom 115/70. Mértem másik, csuklós mérővel, azzal is ugyanannyit mértem adott pillanatban, mint a sajátommal. Otthon. Idegen helyen, idegen mérővel viszont magasabbat mértem, 130/85 körülit, de a saját mérőmmel is megmértem ott helyben, valamennyivel kevesebbet, de azzal is többet mértem. Létezik olyan, hogy "rendelővérnyomás"?


Volt olyan is viszont, hogy idegen mérővel is szintén alacsony értékeket mértem. De általában összevissza mért mindegyik mérő, amiket próbáltam. Hogyan tudom a legbiztosabban kideríteni, hogy valójában mennyi is a vérnyomásom? :)



2012. nov. 20. 07:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy a pulzusom az jellemzően "nagyon" alacsony, ami azt jelenti, hogy nem ritka a 45-50 körüli érték méréskor, és úgy általában is alacsony a pulzusom. Egyébként 31 éves férfi, 172cm magas és 80kg vagyok.
2012. nov. 20. 08:04
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a "fehér köpeny jelenségről" lehet szó. Orvosnál idegesebb az ember, ezért mérhet magasabbat a rendelőben. A legegyszerűbb, ha magaddal viszed a vérnyomásmérődet az orvoshoz, és egymás után leméritek a vérnyomásodat, így megtudhatod, hogy tényleg magasabbat mér-e ebben a stresszhelyzetben, és hogy van-e különbség a két eszköz által mért értékben.
2012. nov. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A "fehér köpeny jelenség" valós dolog, amit a válaszoló írt az egy jó megoldás!
2012. nov. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Létezik, fiamnak és nekem is a rendelőben mindig magas a vérnyomásunk, az emberben az orvosnál ha van valamilyen drukk, mindig magas lesz.

Talán vidd magaddal az otthoni mérőt és kérd meg a dokit, hogy mindkettővel mérje meg, ha a tiéddel is magas, akkor jó a mérőd, és a stressz az oka mindennek.

2012. nov. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, megfogom próbálni a saját mérőmet a dokinál. Akkor azért csak kiderül. Vagy egyszerűen tényleg beállította a vérnyomásomat 1 hét alatt a gyógyszer, és akkor nála is, a saját mérőjével is kevesebbet mérünk. Majd kiderül. Egyébként azóta olvastam erről a "rendelővérnyomásról", valóban van ilyen, de azt írják a szakik, hogy azért azzal is érdemes foglalkozni, az sem túl jó, ha ilyen magas értékeket ér a vérnyomása az embernek az orvosnál. Így hasonló stresszhelyzetekben szintén magasra ugorhat.
2012. nov. 21. 07:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!