Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Honnan tudhatom, hogy a...

Flame87 kérdése:

Honnan tudhatom, hogy a furcsa szívverést az időjárási frontok, vagy szervi probléma okozza-e?

Figyelt kérdés
Kb 3-4 éve jártam szív ultrahangon, ahol enyhe billentyűzavart állapítottak meg, de a doki azt mondta ez normális a vékony, fiatal lányoknál. EKG-t is néztek 1-2 percen át, de semmi rendelleneset nem mutatott. Mióta az eszemet tudom, azóta érzem, hogy néha "kihagy" a szívem, teljesen nyugalmi állapotban szokott előjönni, és csak azt veszem észre, hogy egy nagyot dobban, de nem normális ütemben. Máskor pedig hirtelen felgyorsul, és eltart 3-4 másodpercig, míg helyreáll. Dohányos vagyok, nem tudom ez mennyit számít. Egy éve figyeltem fel rá, hogy frontérzékeny lettem, mindezt 25 évesen. Volt már migrénem, nyáron többször szökött fel a vérnyomásom a meleg miatt. Koffeint csak tea formájában szoktam fogyasztani, alkohollal nem élek. Vannak időszakok, amikor napjában többször előjön ez a furcsa szívdobogás, máskor hónapokig semmi. Ha az EKG az alatt a 2 perces vizsgálat alatt nem mutatott semmi problémát, attól még létezhet, hogy szívritmus zavarom van?
2012. nov. 22. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, első lépésként 24 órás EKG-t kell csináltatni (Holter monitorozás). Tünetek alapján nem különíthető el az un. "jóindulatú" banális ritmuszavar, a veszélyestől, illetve lehet speciális pitvar-kamrai vezetési rendellenesség a háttérben.
2012. nov. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezhet, hogy épp nem sikerült akkor elkapni a rendellenes szívritmust. Kéne egy komolyabb kivizsgálás, egy 24 órás EKG mondjuk. A dohányzást meg abba kéne hagyni, aki szívbeteg annak mindenképp rizikósabb, nem kéne az ereket szűkíteni.
2012. nov. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem is tudtam, hogy van egy ilyen lehetőség. Gondolom ehhez be kell feküdni a kórházba. Mit gondoltok, háziorvosi beutalóval is meg lehet ezt oldani? Meg még azon gondolkodtam, hogy 24 órás, tehát akkor ki se kelhetek az ágyból?
2012. nov. 22. 20:51
 4/10 anonim ***** válasza:
24 éves vagyok, nekem már csináltak Holter ECG-t, nem kell hozzá befeküdni. És a papírodra mi van pontosan írva a szívproblémádról? Jó lenne ha leírnád.
2012. nov. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell befeküdni hozzá. Semmi ágyban maradás. Pont az a lényeg, hogy mindent ugyan úgy csinálj mint máskor.
2012. nov. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Előkotortam a régi papírjaimat, amit az ultrahangon adtak. 2009 januári. Nem tudom ebből ki mit tud leszűrni, nem vagyok orvos, hogy értsem, mik a normális értékek..


M-mód:

aortagyök: 25 mm, separatio: 15 mm, bal pitvar: 25 mm

RV-ED:15 mm, LV-ED/ES:42/27 mm, septum: 8/12 mm, hátsófal: 8/12 mm, EF 67%


Doppler:

aorta Vmax: 1,4 m/s, insuffitientia: 0

mitralis Vmax: 0,8 m/s, insuffitientia: 0

tricuspidalis insuffitientia: 0

E/A: 1,6 DT: 207 msec


Amit már én is értek: aortabillentyű: hártyás, ép, mitralis billentyű: hártyás, ép

regionális falmozgászavar: nem látható

pericardialis folyadék: nem látható


Vélemény: normális tágasságú üregek, jó systolés bal kamra funkció, koncentrikus falmozgások, épp billentyűk.


Nos ezt a leletet kaptam, ha odatévedek a háziorvoshoz, megkérdem, hogy ez alapján meg lehet e csináltatni ezt a 24 órás megfigyelést, vagy teljesen normális minden.

2012. nov. 24. 11:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez egy ultrahangos szerkezeti vizsgálat, ami minden szempontból normális.

Az EKG ezzel szemben a működést vizsgálja, nem a szerkezetet, tehát el kell végezni

2012. nov. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2012. nov. 25. 19:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez az időleges rendellenesség könnyen lehet pszichoszomatikus is. Akkor pedig érdemes egy másik irányban is elkezdeni vizsgálódni..
2012. dec. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Való igaz, hogy a jelenlegi munkahelyemen agyonstresszelnek, ami több fizikai problémában is megmutatkozott már. 1 éve vagyok itt, a szemem majdnem egy dioptriát romlott, az árpa a szememen többek közt az erőltetéstől, a fénytörési hibától és a stressztől nem múlik. Lehetségesnek tartom én is, hogy a megszaporodott kihagyások is innen erednek. Egyébként két szót váltottam az orvossal, mondta, hogy utána néz ennek a 24 órás vizsgálatnak, hogyan oldható meg a legegyszerűbben, hová kell mennem, kell-e beutaló, stb. Azt mondta a nyugalmi állapotban jelentkező kihagyások az ártalmatlanabb verzió. De gondolom a vizsgálat után mindent összevetve okosabb leszek.
2012. dec. 6. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!