Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet, hog mostanában...

Mitől lehet, hog mostanában nagyon büdösen és elég sokat izzadok?

Figyelt kérdés

Régebben keveset és tök szagtalant izzadtam. Most több húst eszek. Nagyon jól bírom a hideget, de pl tömegközlekedési járműveken nagyon leizzadok.

De a legnagyobb gondom, hogy nagyon büdösen izzadok.

Milyen egészségügyi ok állhat mögötte?

Köszi a tippeket!

37/nő



2012. nov. 30. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Én akkor szoktam nagyon büdösen izzadni, amikor izgulok, idegeskedek...
2012. nov. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez a sok húsevés egyik következménye - mivel a húsban lévö fehérjéböl keletkezö káros anyagokat a vese bontja le, ezért a vesére nézve nagyon megterhelö a sok hús fogyaszása. (Többek közt ez is belejátszik, hogy aki rendszeresen sok húst fogyaszt, az nagyon gyakran kap köszvényt, mivel a vese megbetegszik és nem tudja többé kiválasztani a keletkezö meréganyagokat).

A vese túlterhelésének egyik kezdeti jele a büdös izzadtság, ezt késöbb több komolyabb tünetek is követik.

2012. nov. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyen hogy a kiválasztás megváltozik van! Megnövekszik a vajsav termelés és az okozza a szagot. A vajsav acidum butyricum erősen izadságszagú vegyület.Nemigen tudják az orvosok se mi a kiváltó ok.
2012. nov. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 70 éves vagyok és nem ettem 30 évvel ezelött se kevesebb húst és mégse volt a vajsav kiválasztásom erősebb sőt egy hétig is kibírtam mosdás nélkül most meg egy két óra alatt már van szagom!
2012. nov. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Valamiféle hormonális hatás következménye is lehet szerintem.
2012. nov. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!