Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy lehet kezelni az idegessé...

Hogy lehet kezelni az idegességet?

Figyelt kérdés

Nem vagyok se félénk se forrófejű, viszont mikor több ember előtt beszélek, vagy több idegennel kell beszélni esetleg idegesebbekkel, akkor én nagyon hamar ideges leszek és nem tudom kontrollálni. Tudok gondolkodni ugyanúgy, csak zavar, mert elkezd verni a szívem érzem, és megfeszül a nyakam, emiatt remeg a fejem és a lábam is remeg. Nem értem mi miatt van, egyáltalán nem vagyok parás típus,de valahogy ilyen stresszesebb helyzetekben ideges leszek és ilyent produkálok ami nagyon zavar :(

És orvosnál is mindig magas vérnyomást mérnek pedig itthon normális :(

Segítsetek kérlek!!


2009. aug. 18. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Relaxálással, helyzet gyakolatokkal, mikor tudatosan elkezded magad lenyugtatni mikor érzed hogy jönnek a tünetek.Persze ez nem az első alkalomnál fog sikerülni, de gyakorolni kell szorgalmasan. És mikor már úgy érzed mindent megtettél, de tényleg mindent, és mégsem megy, akkor egy szakembert felkeresni, aki fel tudja benned oldani ami miatt ez kialakult, mert ugye mindennek megvan az oka, nem így születtél :)
2009. aug. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És hogy nyugtassam le magam? :)

Köszi!

2009. aug. 20. 22:38
 3/6 anonim ***** válasza:
én tudom. szóval. tegyél a csuklódra egy befőttesgumit. Otthon gondolj egy olyan szituációra, amikor ideges leszel. akkor logikus, hogy felmegy a vérnyomásod. Na akkor olyan erősen húzd meg a gumit a csuklódon, amennyire csak tudod. Hogy fájjon, ne kíméld magad. Ez azért kell, hogy a tudatalattid tudja: most rosszat tett. mivel ezt a tudatalattidból jön. Egy nap sokszor ismételd ezt meg, hosszú napokig. Ez tényleg beválik, mert rövid időn belül az agyad tudja, hogy ha én így viselkedem, akkor rövid időn belül nagyon fog fájni a csuklóm. Hidd el, nekem pár kényszergonolatot 2 nap alatt sikerült örökre kitörölnöm az emlékezetemből. Szándékosan nem gondolok rájuk, hogy ne érezzek fájdalmat.
2009. aug. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ja, és még egy tipp. a csuklód fölé tedd a gumit, jobban fáj. nyugi, nem vagyok fakír. de ez a legjobb, amit ajánlani tudok. Mert én szinte egész életemben stresszeltem a buta kényszergondolataim miatt - hogy mikor jönnek elő - és a beföttesgumi meg 2 nap alatt elfeledtette velem. Mindegy, még mindig rajtam van a biztonság kedvéért:)
2009. aug. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én kávéval kezelem xd
2009. aug. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na jó, de itthon nem tudom szimulálni a stresszt az a baj :(

De azért köszi.

2009. nov. 14. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!