Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hónapok óta tartó émelygés,...

Hónapok óta tartó émelygés, hányinger, levertség milyen okból érezhető?

Figyelt kérdés

Folyamatosan járok orvoshoz, csináltak vérvizsgálatot is és teljes hasi és pajzsmirigy ultrahangot, de nem tudták megmondani mi bajom lehet. A belső szerveim teljesen épek, igaz a pajzsmirigyem kicsit alulműködik és megvan nagyobbodva, melyre 2 hónapja gyógyszert szedek. A gyógyszer szedésekor az első 2 hétben elmúltak a tűnetek (talán placebo hatás??) de mostanában egyre erősödnek, főleg a negatív életérzés. A vérképemen 13 csillag volt. De a doki azt mondta nincs semmi baj csak vérszegénység.

Azóta folyton érzem, hogy "nyom a fejem", émelygek, hányingerem van. Mostanában rengeteget idegeskedtem minden miatt, óriási a stressz, arra gondoltam talán ez is közrejátszik?

Tudom, hogy nem vagytok orvosok és nem is azt akarom, hogy diagnosztikát állítsatok fel, de fogalmam sincs kihez forduljak, és érdekel volt-e valaki hasonlóképp?Köszi a segítséget.

25/n


2012. dec. 6. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbálj az étrendedbe beiktatni egy kis céklát,vas tablettát,tojást,halat.Hidd el segithet.Nekem sokat segit,ha valami testi problémám van,az étkezés. Amit leirtál a vashiányhoz köthetők,esetleg gyomorfekély,de ha a doki megvizsgált,ezek kizárhatók. Negativ életérzés a tünetekkel együtt is jelentkezhet,de most mivel napfényszegény évszak van, előjöhet a depresszió is. Javaslom néha sétálj kinn,a természetben.
2012. dec. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egy'szségesen élsz, táplákozol? Szedsz vitamint? Van párodé Nem lehet, hogy lelki eredetű? Én akkor érzem így magam, ha valami miatt tartósan el vagyok keseredve.
2012. dec. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ja igen, elsőnek igaza van, a napfény hiánya is borzasztó sokunknak. Én ilyenkor heti egyszer elmegyek 3-6 percre szoláriumba, ugyan olyan tej fehér vagyok, de a sok fény, meg a melegség ami ott van, nagyon jól tud esni.
2012. dec. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen van nagyon nagyon komoly problémám(hitel, párkapcs, munkanélküli leszek januártól). Ezen segíthet egy pszihológus? Félek elmenni, mert igazából szerintem csak a magán pszihológus foglalkozik normálisan a beteivel, de ez pedig nagyon drága és most leginkább spórolnom kell, ha munkanélküli leszek. Járok egyébként szoláriumba, csak nagyon kevés az időm, mert sokáig dolgozom és hétvégente pedig főiskolába járok.

Szedtem 2 hónapig vasvitamint, most újra íratok ki.

Köszi a segítséget!!

2012. dec. 6. 10:12
 5/8 A kérdező kommentje:
Próbálok egészségesen táplálkozni, viszont most kevset mozgok.(amin változtatni kelene tudom).
2012. dec. 6. 10:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A divatos egészséges táplálkozás nem sokat ér.


Néhány hétig hagyd el a gluténtartalmú és a tejes ételeket, fogyassz krumpli, kenyér stb. helyett zöldségeket és húsokat.


Nagyon jó esélyed van rá, hogy az 1. héten jól leszel.

2012. dec. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

akkor ez bizony lelki eredetű lesz, nincs mese. Menj el sztk-s orvoshoz, lehet jó fej is. Ingyen van, ha nem jó fej, akkor nem mész többet. Én voltam párszor és rendes volt, szerencsém volt :)

ha gyógyszert ír fel és nem beszélget veled, akkor ne váltsd ki, mert semmi értelme, átmenetileg segít, de utána még a problémák listájára mehet az is, hogy leszokj a gyógyszerről. Keress közben állást, beszélgess sokat a barátnőiddel, az is segíthet, ha csak kiadod magadból. Tudom, nagyon nehéz, de próbáld úgy felfogni, hogy pihenhetsz otthon kicsit, megcsinálhatod amire eddig nem volt időd.

2012. dec. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

És vajon oda beutaló kell? Januárban el fogok menni (nem akarok elkéretszkedni, nehogy már hamarabb kirugjanak), és remélem segíteni fog.

Köszönöm szépen a segítséget!

2012. dec. 6. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!