Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok rosszul, ha...

Miért vagyok rosszul, ha alszom délután?

Figyelt kérdés
Valahányszor alszom délután, utána mindig rosszullét tör rám, elsősorban erős hányinger, azonkívül levertség és ingerlékenység, alacsony vérnyomás, szédülés (gyakran ájuláshoz vagyok közel), és általában nehezebben térek magamhoz, mint reggel. (De reggelente sosincsenek ilyen panaszaim.) Más is így van ezzel? Mitől van ez, és mit tehetek ellene?

2012. okt. 29. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, engem reggeli ébredésnél sem vet szét az energia és a jókedv, hacsak nem 10-körül kelek.De a délutáni alvásért én sem rajongok, néha elég rossz a közérzetem utána,vagy csak egyszerűen kómás vagyok.De megfigyeltem, hogy ha délután nem alszom el, csak lepihenek, kicsit bóbiskolok, meditálok, akkor nincs rosszullét.Viszont a délutáni alvás, pihenés, ha nem is mindíg esik jól, de az tény, hogy szépít, jót tesz a bőrnek (tapasztalat):)
2012. okt. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha mindeközben felszökik a pulzusod és tarkótáji izzadást is tapasztalsz, lehet alvási apnoé az oka, esetleg nagyon horkolsz szieszta közben.
2012. okt. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Én is próbálom kerülni a napközbeni alvást, akármilyen fáradt vagyok mert miután felébredek nagyon rossz a közérzetem, bár én nem kerülök ájulás közeli állapotba, csak nem érzem jól magam! Én se tudom miért van ez, de már azt hittem egyedül vagyok vele :)
2012. okt. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, úgyhogy nem is merek lefeküdni délután. Ebéd után szokott rámjönni az álomkór, különösen, ha sokat ettem.

Azt is megfigyeltem, hogy ha felébredek a délutáni alvásból, akkor nagyon kívánok valami édeset. Úgyhogy lehet, hogy leesik ilyenkor a vércukorszint.

2012. okt. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem ez ilyen alkati dolog lehet, nem mindenkinek való a délutáni alvás... egyébként én is hasonlóan vagyok, vagyis pontosabban ha délután ilyen max fél órára pihenek le az nagyon jó, de ha fél óránál hosszabb időre akkor utána amikor felkelek csak még fáradtabb leszek.
2012. okt. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És tudtok arról valamit, hogy van-e erre valami orvosi magyarázat?
2012. okt. 31. 15:47
 7/8 anonim válasza:
En sem merek mar delutanonkent aludni pedig neha nagyon jol esne.. De utana elviselhetetlen vagyok, ami mondjuk mellékes, de eszmeletlenul faj a fejem, rossz kedvem van, rossz a kozerzetem, minden bajom van! nem tudom mi lehe taz oka.. de orulnek ha elmulna, mert ez igy nem nagyon jo:D 21/L
2012. nov. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ebben is a rendszeresség lenne a fontos - tehát ha valaki rendszeresen alszik délutánonként, akkor nem lesz rosszul (idősebb, vidéki rokonaim gyakran dőltek le délután, és semmi rosszról nem panaszkodtak), meg állítólag nem szabad hosszan/mélyen aludni. Talán a szervezet nem tudja, hogy mi újság, éjszaka van-e vagy sem, és könnyen felborul az egyensúly az amúgy se túl rendszeres életvitelünkben.
2012. nov. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!