Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha savasat hányok, úgy hogy...

Ha savasat hányok, úgy hogy nem jön ki kajamaradék, akkor azt jelenti hogy üres a gyomrom, vagy az étel már nagyon a gyomrom alján van hogy nem tudom visszahányni?

Figyelt kérdés

Nem szoktam berúgni, egy kezemen meg tudom számolni hányszor rúgtam be igazán... de most sajnos hánytam. Legközelebb vigyázok.


Ellenben amit furcsálltam, hogy amikor beteg vagyok mindig jön vissza valami kaja, ha hányok, de most ilyen savas sz*r jött csak ki belőlem éjjel, semmi kaja nem volt benne...


ez azt jelenti hogy kaja(maradék) már nem is volt a gyomromban, tehát nem volt mit kihányni

vagy azt jelenti, hogy a kaja már annyira a gyomrom alján volt, hogy nem tudtam visszahányni?

(bioszból érettségizem majd, de az emésztést még nem vettük)

nagyon érdekelne melyik a helyes válasz! (nyilván nem akarom feltenni a kérdést a biosztanáromnak :DD)

17/l


2012. dec. 6. 23:03
 1/3 anonim válasza:
Hát figyelj ez attól függ. Ha gyakran szoktál hányni, és amikor már egynap sokat hánytál és a hányásod kezd ilyen zöldes nyálkává alakulni, akkor lehet hogy az epéddel van a probléma. Viszont. Ha savasat hánysz (ételmaradék nélkül), az azt jelenti, hogy az étel már továbbhaladt a gyomorból a belekbe és magas a gyomrod savtartalma. Ha a gyomrodban van az étel akkor annak ki kell jönnie. Ha a maradék még a gyomrodban van és hánysz evés után, az a maradék 100% hogy ki jön. Tehát ezek szerint a maradék már nem a gyomrodban volt. Azt még tudnod kell, hogy az étel amit megeszel van hogy 25. percet, de az is megeshet, hogy akár 4-5 órányi időt is eltölt a gyomorban. Remélem segítettem ! Jobbulást !!!
2012. dec. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

*Előző vagyok. Elfelejtettem odaírni vmit.

12/l

2012. dec. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. dec. 10. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!