Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Altatót/nyugtatót felíratni...

Altatót/nyugtatót felíratni háziorvoshoz vagy pszichiáterhez menjek?

Figyelt kérdés

Én ezt már nem bírom, kóros álmatlanságban szenvedek, ideges vagyok nagyon sok minden miatt, de közben a suliban is teljesítenem kellene, de mivel állandóan fáradt, kialvatlan vagyok, nem megy..és mivel nem megy a tanulás, így aludni sem bírok, mert ezen stresszelek, ez egy ördögi kör, komolyan mondom..

Most is éjfélkor lefeküdtem aludni, de semmi, egyszerűen nem jön álom a szememre:(

Háziorvos írhat fel altatót? Vagy inkább valami nyugtatóra lenne szükség?

Teákkal próbálkoztam, kiszellőztetek mielőtt el szeretnék aludni, direkt nyugtató zenét hallgatok, stb, de nem igazán válik be semmi..



2012. dec. 13. 01:13
 1/3 anonim ***** válasza:

2 éve ugyanebben a helyzetben vagyok. 17 évesen elmentem ezzel a problémával háziorvoshoz, ő átküldött vele a gyerekpszichiáterhez, mondván, hogy ez a dolog nem hozzá tartozik, ő csak betegségre (láz, hányás stb.) írhat fel gyógyszert. Na, viszont a gyerek agyturkász felírt mindenféle vény nélkül kiadható homeopátiás szereket meg teákat, ami persze ezen nem segít, de ő kizárólag csak ezeket hajlandó felírni, mert gyereknek nem ad rendes gyógyszert. Szóval ezután menten egy felnőtt pszichiáterhez, ő meg azt mondta, hogy ez súlyos probléma, amit csak gyógyszerrel lehet kezelni, és ilyennel gyerekorvosokhoz ne is menjünk.

Tehát, ha nagykorú vagy, vagy legalábbis már közel vagy hozzá, akkor csak felnőtt pszichiáterhez menj, más orvos ezzel nem akar foglalkozni. Viszont elsőre nem fogsz kapni rendes altatót, csak ilyen tiniknek készített nyugtató félét, például Atarax-ot.

2012. dec. 13. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen a háziorvos írhat fel altatót ( ráadásul ugyanannyiba kerül, mintha szakorvos írná fel)

Nyugtatót is írhat fel, de az szakorvosi javaslat nélkül lényegesen drágább.

2012. dec. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat, 20 éves vagyok, tehát a gyermekpszichológus már nem aktuális:)

Igazából párszor voltam is már régebben pszichiáternél (ingyenes), szóval ha emlékszik még rám, tudja, hogy 'vannak dolgok' az életemben..múltkor úgy egyeztünk meg, hogy egyelőre még hagynánk a gyógyszeres kezelést, csak én meg pár alkalom után nem mentem vissza hozzá többet, így kicsit szégyellek odaállítani. De most muszáj lesz szerintem, mert más fizetős dokira nincs pénzem, ha pedig az állandó lakhelyem háziorvosához megyek, másnapra tudja a fél rokonság a bajom..

2012. dec. 13. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!