Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Augusztusban voltunk nyaralni...

Augusztusban voltunk nyaralni és vagy 10 kullancsot szedtem ki a lábamból egy kirándulás alkalmából. Honnan tudhatom meg, hogy megfertőztek-e? Mennyi a fertőzesek lappangási ideje?

Figyelt kérdés
Nagyon megijedtem, mert sohasem volt bennem egy darab sem, ezek nagyon picik voltak, kb. akkora, mint egy szem cukor.
2009. aug. 21. 18:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Félek, hogy maradt olyan, amit nem vettem észre.
2009. aug. 21. 18:20
 2/4 anonim ***** válasza:

cukor?

hát annál azért nagyobbak.

főleg ha felszívja magát, akkor biztos észreveszed.

ha fertőzött volt, akkor be fog pirosodni a csípés környéke.

2009. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De az is javít a helyzeten, ha már az elején kivettétek őket, amikor még nem szívták nagyon meg magukat. A kullancs csak akkor kezd el fertőzni, ha már jól megszívta magát és a nyálát úgy mond visszaböfögi a véredbe, mert már kezd tele lenni. Ha megfertőződtél akkor ahogy az előző is írta piros lesz a bőröd a csípés körül. Érdemes figyelni ezeket a területeket egy darabig! Remélem tudtam segíteni!
2009. aug. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Talán kullancs szakértőnek is mondhatnám magamat. Zalai vagyok, erdőjáró, állandó kullancs-alany, volt Lyme fertőzött... Sajnos a legkisebb kullancsok a legveszedelmesebbek. Szerencsére a fertőzésnek vannak jól behatárolható jelei. Figyeld meg, nincs-e valamelyik kiszedett kullancs körül vörös "udvar". Esetleg nincs-e egész más testrészeden /ahol nem is volt kullancs/ lilás, célka színű folt. Nem párosra, hanem egyetlenegyre gondolok. Ha valamelyiket tapasztalod, azonnal menj az infektológiára, ahol kezelni kezdenek.
2009. aug. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!