Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A kávénak van ilyen hatása...

A kávénak van ilyen hatása vagy ez csak a kimerültségtől van, vagy mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Vizsgaidőszak van és megittam ma reggel egy bögre feketét összesen. Máskor is szoktam ennyit inni, csak max. nem egyszerre. Jelenleg nagyon fáj a fejem, olyan furcsán érzem magam, olyan gyengének, összeszűkült a pupillám és néha úgy éreztem,hogy levegőt is nehezebben kapok és, hogy alig birok nyelni. Ugyanakkor lehet az is, hogy csak bemagyarázom magamnak...De nagyon szarul érzem magam. Bevettem fejfájás csillapítót remélem használ. Ez vajon a kávétól lehet, vagy lehet, hogy attól hallucinálok? Vagy a kimerültségtől, mert egy ideje 4-5 órákat alszok és nagyon fáradtnak érzem magam.
2012. dec. 19. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:

4-5 óra alvás nagyon kevés,kimerültél! A kávé nem ad energiát,pihenned kellene.

Remélem csak ennyi,de ha rosszabbul leszel menj orvoshoz!

2012. dec. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő lehet. Kávé is okozhat ilyen tüneteket, nekem is szokott, van amikor tök jól esik meginni egyszerre kettőt, de van amikor a szívem majd kiugrik utána. Szerintem inkább pihend ki magad, aludj délutánonként, és tanulj este/éjszaka. Én így csinálom minden vizsgaidőszakban, és 4-5ös vagyok jogon, szóval nem kell meggebedni a tanulásban, hanem pihenni sem árt :)
2012. dec. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kávé okozhat ilyesmit bizonyos egyéneknél, főleg ha még kimerült is vagy.Kimerültségre inkább pihenj, max igyál teát például roiboos vagy zöld teát, azok is adnak egy kis energiát, de nem spanolják fel feleslegesen a szervezetet, mert az nem jó!
2012. dec. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kimerültség inkább. Nekem akkor volt szar napom néha, amikor vagy nagyobb időre kihagytam a kávét (kb 20-24 órét kihagytam), vagy aludtam max 3-4 órát, ledolgoztam 8 órát és hazamentem. Mondjuk az nem vészes, csak kellemetlen inkább. A sok kávé meg felesleges. Egyrészt bizonyos határon túl kapsz egy szép kerek koffeinmérgezést, ha érzékenyebb vagy rá, akkor meg lehet nagyobb bajod is. Másrészt a sok koffein már nem élénkít ha jól tudom, inkább ellenkező hatást vált ki. Az élénkítő hatás meg elmúlik kb 3-4 órán belül normál és dupla-tripla adagnál is.
2012. dec. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!