Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Étkezési zavarom volt/van,...

Étkezési zavarom volt/van, miért érezhetem a gyors szívverést, rosszullétet?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne írjátok, hogy keressek fel orvost, ha nem voltam egy tucatnál (több nőgyógyász, vérvétel, istentudja ki) akkor egynél se, most karácsonykor és szilveszterkor NYUGALMAT AKAROK!)


Szóval volt anorexiám, ez átcsapott falásrohamokba (hánytatás nélkül) majd bulémiába (és már nem tudtam/tudom sokszor a kaját magamban tartani. Falásrohamok még mindig megvannak. Keményen sportolok bár most 1,5 hete vizsgák miatt nem voltam, de ha tudok inkább sétálok metró/villamos helyett + karácsonyi vásárban is csomót sétáltam. lépcsőzőm mindig.


Ma elszívtam több cigit. Többnél is úgy éreztem (kb 2-4 órás időközönként szívtam el) hogy rosszul leszek, majd kiugrott a szívem, nagyon melegem lett, szédültem.


Ha nem eszem, és cigizem (akár 1 szál is) szédülök, de eddig sosem volt ilyen melegem - főleg hogy most télen majdnem megfagyok, 3 percig bírok kint lenni a hidegen utána tökmindegy hány réteg ruha van rajtam megfagyok -.

de most nagyon melegem lett, izzadtam.


Múltkor elmentünk inni, és nem is ittam sokat (kicsi bor + 3 vodkaalma) de utána úgy éreztem majdnem kiugrik a szívem a helyéről. Soha nem voltam alkoholtól ilyen sz*rul. Pedig ti is látjátok nem nagy mennyiség...

máskor volt hogy sokkal többet ittam és még csak be sem rúgtam. De egyre rosszabbul bírom a piát... egyre kevesebb mennyiségtől is hányingert kapok (meg egyre kevesebb is megárt) amikor rosszullettem, úgy éreztem majd kiugrik a szívem a helyéről már azon voltam hogy kérek segítséget a diszkóban és mentőt kérek... nagyon féltem... 1 mp-re megfájdult a szívem hirtelen elmúlt majd ismét 1 mp-re megfájdult... senkinek nem kívánom azt a másfél órát.


Ez mind az étkezési zavarom miatt van? Mi lehet pontosan? A szívemmel vagy az immunrendszeremmel lehet a baj? (szedek c- vitamint, calciumot, stb... ) vagy mi a baj? :S


2012. dec. 21. 22:11
 1/6 A kérdező kommentje:

Többedik éve (3. éve) hogy fennáll ez a probléma. Anorexiás kb. 1-1,5 évig voltam. a rendszeres sport azóta is jelen van az életemben.

ui.: húst nem eszek kb másfél éve. csak tejterméket, tojást.

2012. dec. 21. 22:13
 2/6 A kérdező kommentje:
Cigizni buliba szoktam mindig többet, hétköznapokban csak ha stressz ér pl. vizsgák. az utóbbi 1,5 hétben pl. napi 5-6 szál is volt sokszor de máskor több napig is simán kibírom 1 szál nélkül is.
2012. dec. 21. 22:16
 3/6 anonim ***** válasza:
jajj szegény, hát ugye ha az orvosok nem tudták, mi nem tudhatjuk, de lehet, hogy a szervezeted ennyi megpóbáltatás után nem tolerálja jól a dolgokat, a cigit meg az alkoholt hanyagold, jobb józanul bulizni, mint mentővel kórházba menni, nekem sokszor esik le a vércukrom és van valami allergiám is, de azt nem tuják mitől, van amikor ugyan attól a kajától rosszul vagyok valamikor nem, 2x lettem rosszul ugy ahogy leírtad a 3korty forraltbortól, figyelj oda a túlízesített dolgokra, inkább kerüld, kímélő ételeket egyél, párolt zöltségeket ilyesmit
2012. dec. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A nem megfelelő étkezés miatt lehet hogy a szívizmod meggyengült. Sem az alkohol tágító hatását, sem a cigi nikotinjának az összehúzó hatását nem bírja. Az erős kávéra is előbb- utóbb így reagálhatsz.

Ezeket most egy pár hónapig hagy ki, jó minőségű fehérjét kellene bevinni, hogy az izom felépüljön.

2012. dec. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyél húst! Nekem most diétáznom kell, és nem nagyon ehetek húst. Hasonló tüneteket okozott a hús megvonása. Vannak olyan aminósavak amiket a húsból tudsz csak beszerezni. Én is érzem az idegeimen és a szívemen, hogy valami hiány lehet.
2012. dec. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
lehet hogy hülyeséget beszélek,de a szapora pulzus,érzékenység a hidegra,hányinger,stb.-ezek a pajzsmirigy miatt is lehetnek. Azzal kapcsolatban csináltak már vérvizsgálatot?
2012. dec. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!