Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetséges hogy a fájdalomcsil...

Lehetséges hogy a fájdalomcsillapító feldob?

Figyelt kérdés
Általában elég rossz a közérzetem, és néha ha fáj a fejem beszedek egy fájdalomcsillapítót, és azt vettem észre hogy olyankor minden "kitisztul" és jobb lesz a kedvem. Kétfélét szedek néha (persze CSAKIS fájdalomra.. lelki okok miatt nem szedném!), mind2 vény nélkül kapható, szájon át szedhető gyógyszer. Érthető okok miatt nem akarom megnevezni őket.
2009. aug. 24. 01:20
 1/6 anonim ***** válasza:
háááát...elvileg sztem lehetséges. de h mért, azt nemtom :D
2009. aug. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak ilyen placebo elven működik ez a közérzetedre, úgy értem hogy egyszer gondolkodtál és összefüggésbe hoztad hogy lehet hogy a gyógyszertől lettem feldobottabb, hisz a fájdalmaim is megszűntek. erősebb fájdalomcsillapítóknál tudom hogy okozhat ilyet, (ott van Dr. House esete a Vicodinnal) de ilyen recept nélkülieknek amik többségében paracetamol, ibuprofen, metamizol stb. tartalmúak nincs ilyen tulajdonsága.
2009. aug. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A recept nélküliek ált.-ba un. nem szteroid gyulladáscsökkentők, ezek konyhanyelven szólva megakadályozzák, hogy különféle prosztaglandinok képződjenek, melyek gyulladást, lázat és fájdalomérzetet okoznak, de pszichológiai hatásuk nincs.

Vannak a "kemény" fájdalomcsillapítók melyek alkaloidákat tartalmaznak (pl. a fentebb említett Vicodin, morfium stb), na azok viszont kötődnek az endorfin-receptorokhoz is, így azok tényleg kiváltanak boldogság érzést (más receptorokon hatva pedig a fájdalomérzetet csökkentik).

De ezeket a szereket általában baleseteseknek (pl. csonttörés) vagy rákbetegeknek adnak, szóval nem hiszem, hogy ilyeneket szedsz, vagyis placebo-hatás lehet a dologban.

2009. aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Igen, lehetséges. Bizonyos fájdalomcsillapitók koffeint is tartalmaznak többek között, most én sem nevezném meg őket, de meg lehet nézni az összetevők között. A koffeinnek lehet ilyen hatása, főleg azoknál, akik nem rendszeres kávé/teafogyasztók.
2009. aug. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Lehet tényleg csak placebo.. Egyébként kávézom.
2009. aug. 29. 14:01
 6/6 anonim ***** válasza:

"csakis fájdalomra"

vigyázz vele, hogy nehogy sűrűsödjenek ezek a fájdalmak. szerintem semmiképp ne szokj rá. próbálj meg más megoldást keresni.

először is, sztem vizsgáltasd ki. hátha van magyarázata. és akkor könnyebb kezelni

2010. nov. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!