Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alkoholista lettem?

Alkoholista lettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 18 éves fiú vagyok, és már 3. hónapja minden nap iszok. Nem annyira hogy behányjak hanem 2 üveg bort minden nap megiszok, és ez pont elég hogy jól érezzem magam.

Sajnos szerelmi bánatból kezdtem el inni, 3 éves kapcsolatomnak lett vége és ebbe fojtom bánatom.

Napközbe olyan érzésem van mint a ciginél, hogy el kell szívnom 1 szálat, így vagyok a borral is hogy a testem úgymond kívánja.

Mi a véleményetek erről? Már most is ittam de gyorsan leírtam még ezt mert jó lenne tudni hogy mi történik velem.

Előre köszönöm a válaszokat!



2012. dec. 29. 22:07
 1/5 anonim válasza:
100%
Hát, ez sajnos valószínű már betegség :( Én is ebben a cipőben járok, csak már fél éve :S Próbálj felhagyni a rossz szokással. Ihatsz, de ne legyen benne rendszer
2012. dec. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csináld azt, hogy fokozatosan állsz le vele. Például ha megvan a 2 üveg, akkor holnap csak másfél üveggel igyál és így szépen fokozatosan. Ha nem megy akkor még most kérj segítséget!
2012. dec. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát jó sok pénzed lehet, mégha csak pár száz forintos megy el akkor is egy hónap alatt elég sok pénzedet elviszi, számold ki szerintem és megfogsz döbbenni, ha azt a pénzt megspórolod simán elköltheted más jobb dologra, vagy később jól jön az mert akkor enned nem lesz majd mit, és akkor milyen jól jönne az a pénz majd amit borra költesz.
2012. dec. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

a mainapig beszélek exemmel és próbálkozok nála csak ő már nem tudna bizni bennem és lyenkor csak a pia van :\

de nem tudok amig nem érzem jól magam addig iszok

2012. dec. 29. 22:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudod itt már szerintem nem csak az a baj, hogy az exed nem tud benned bízni. A nagyobb probléma az, hogy Te saját magadban nem tudsz bízni mert akkor nem itt tartanál. Se magadnak, sem az exednek így nem vagy hiteles. Ez biza alkoholizmus. Szerintem ha letennéd akkor először Te bíznál magadban és aztán más is, akár az exed is.

Így van, ha nem tudod egyedül letenni akkor kérj segítséget, mert hosszú időre bele lehet ragadni és elkezdesz hazudni másoknak,leginkább azok előtt színlelsz akiket nagyon szeretsz, de magadat nem tudod becsapni.

Úgyhogy jó a kérdésed, de szerintem már Te is tudod,hogy fontos neked az alkohol. Sajnos...

2012. dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!