Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy oldhatnám a feszültségem...

Hogy oldhatnám a feszültségem és ezzel együtt az álmatlanságom?

Figyelt kérdés

2 héttel ezelőtt voltam kint külföldön egy kicsit pihenni. Mikor visszajöttem épp téli szünet volt. Akkor még nem volt semmi gond. De mióta újra suli, folyamatos idegesség és álmatlanság lett úrrá rajtam hétköznapokon és Vasárnapokon. Ki véve a Pénteket és a Szombatot. Ez valószínűleg azért lehet mert most eddiginél sokkal nagyobb nyomás van rajtam a tanulás miatt. Állandóan a tanuláson izgulok. Minden nap szinte dolgozatok, vizsgák, és ezeken múlik most szó szerint az jövőm. Egész nap csak tanulok és tanulok ahogy csak tudok, és mindig attól félek hogy nem tanultam eleget és kell még és még. Ennek következtében megnőtt az étvágyam és álmatlanság gyötör. Most már azon is izgulok hogy ma este se fogok aludni, és azon hogy egy különc vagyok mert még mások 10-11 órakor alszanak én 2-kor alszom. Ilyenkor még rám jön egy depresszió szerű dolog is, az izgat hogy holnap már megint iskola, megint tanulás, megint ugyan az és ugyan az. És hiába fekszem le 10-11 órakor, 2-ig forgolódom mert nem vagyok nyugodt, ilyenkor fázom és hevesen ver a szívem. Sokszor a sírás is rám jön. Amikor már nem bírom tovább elkezdek járkálni a házban, kimegyek az udvarra friss levegőt venni, megnézem a Kutyám. Sokszor rám jön egy szeretet hiány szerűség is amikor arra gondolok hogy most milyen jó lenne megölelni Anyát, bezzeg napközben ilyen sose jut az eszembe, és hogy egy kicsit szebben kéne bánni öcsémékkel, bezzeg napközbe sose jut ez az eszembe. Még egy könyvet kezdtem el olvasni, de az se segített nagymértékben. Amikor álmatlan vagyok akkor csak a tévétől nyugszom meg, de akkor meg az jut eszembe hogy holnap suli én meg már megint nem alszom. Egyébként mostanában hiába vannak az este szenvedéseim sokkal kipihentebben kelek reggel, és kevésbé vagyok fáradt nappal. De ahogy már említettem többet is eszek, pedig régen se ettem keveset.


Szóval csak tanácsot szeretnék kérni, hogy oldjam a feszültségem, és ezzel együtt hogyan múljon el az álmatlanságom.


Egyébként 15 éves vagyok és fiú.



2013. jan. 8. 00:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Én arra tippelek, hogy túlságosan rágörcsölsz a tanulásra. Érdemes lenne a problémádról egy orvossal, még inkább pszichológussal beszélni. Talán van az iskolában szakember, aki tud segíteni.
2013. jan. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Glauziusz Tamás válasza:
Üdv. Egyetértek az előzővel. Semmi nagy baj. Erős stressz, valahol lennie kell iskola-pzichológusnak. De a lényeg: nem félni, semmi baj nem történhet. (Mondani könnyű, de nem árt, ha erről meggyőzöd magad.) Még jó, ha sikerül vmi számodra humoros dologgal elterelni a görcsös szorongást.
2014. nov. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!