Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért ilyen magas az orvosnál...

Miért ilyen magas az orvosnál a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
Voltam a héten a háziorvosomnál, való igaz, baromira izgultam (van egyéb problémám is) és megmérte a vérnyomásom, azt mondta, hogy 180/90. Ez két napja volt, azóta laborban is jártam, de itthon 117/73/71 volt a minimum, 138/84/84 volt a maximum (napi háromszor mérek, írom is). Miért 'izgulok' ennyire a dokinál? Más is szokott így lenni?

2013. jan. 10. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Van ugye a "fehérköpeny szindróma", tehát félsz az orvosnál, izgulsz, de azért a 180/90, az nem egy olyan érték, ami izgalomra alakul ki. Szerintem érdemes volna egy 24 órás vérnyomásmérőt feltetetned, mert bizony, akármennyire a dokinál volt, azért okot adhat aggodalomra.
2013. jan. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg nem árt odafigyelned, de nekem is jártam így régen, csak az izgalomtól, bár nem emlékszem, pontosan mennyire ment föl, de durván magasra nekem is.
2013. jan. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző hsz-ban nekem helyett: én :)
2013. jan. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a 3 órás várakozás a váróteremben viszi fel a vérnyomásom, az a gyanúm, hogy sokan járnak így, s akkor elkezd szedetni csökkentőt, pedig nem is kéne, s aztán elindul egy ördögi kör, életünkvégéig... :(
2013. nov. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!