Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas a vérnyomásom? A vérnyom...

Magas a vérnyomásom? A vérnyomásmérő azt írja ki, hogy a magas tartomány előtti, nem normál. Ez mire utal?

Figyelt kérdés

Mindig is alacsony volt, az első szám most sem magas, általában 118 szokott lenni. 26 éves nő vagyok. Viszont a második szám 88, az lehet a magas. Olvastam, hogy ha ez a 2 szám közül bármelyik magas, akkor már magas a vérnyomás.

Mire utal, hogy a második szám magas?

A pulzusom jó.



2012. nov. 3. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:

118/88

az nem magas.

a második érték lehetene kicsit alacsonyabb,de nem vészes,attól is függ mit csináltál előtte. Épp ezért egy mérésből nem lehet megállapítani,magas v. alacsony vérnyomást. Ha renbdszeresen naponta többször mérni kell.

2012. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Most alvás után mértem meg, mert elkezdett fájni a fejem és gondoltam hátha azért, mert alacsony.

Máskor is mértem, mindig ennyit mutat a per érték.

De más okokból voltam vér, vizelet vizsgálaton, elvileg minden jó, lehet, hogy lelki alapon lenne? Eléggé stresszes vagyok mostanában.

2012. nov. 3. 16:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg meg is adtad a választ, a stressznél sajnos nem csak az ember nem tud ellazulni, hanem az erei sem. Gyakorlatilag mint egy készenléti helyzetben vannak állandóan. Kicsit meg kéne tornáztatni a keringésedet és addig amíg sportolsz Te is ellazulsz. Utána fél órával megméred szerintem tökéletes lesz. Ez még kezelést nem igényel, 95-100-ast már figyelni kell és vizsgálatokat végezni.
2012. nov. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!