Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez lehet asztma, vagy poraller...

Ez lehet asztma, vagy porallergia?

Figyelt kérdés
3 hetet voltam otthon, ez idő alatt az első héten vmit jól megfáztam. Torokfájás, orrfújás, hangelmenés, velősköhögés. Ittam rá dr. Theiss-t, minden elmúlt csak a köhögés nem. Orvosnál nem jártam. egy hétig voltunk egy ismerősnél, ahol volt por, majd két éjszaka a Nagyszülömnél szálltunk meg, ahol viszont bőven volt por, ráadásul dunyhánk volt. Az utolsó éjszaka, amikor ott aludtunk alig tudtam elaludni, annyira köhögtem, és majd megfulladtam, majd kora délelőtt bkv-val utaztunk, (ezzel a kék "új" busszal, ahol viszont szintén elkapott a köhögőroham, de olyan szinten, ahogy eddig még soha. NEM KAPTAM LEVEGŐT! Nem félrenyelés volt, nem hurutosköhögés, egyszerűen azért köhögtem, mert küzdöttem, hogy levegőt kapjak!!! Nem tudom meddig ment ez így, de az egész busz engem nézett, én meg csak a barátom lábát tudtam megszorítani elkeseredettségemben, mert nem tudtam beszélni, sem levegőt venni... vhogy aztán alábbhagyott, de csak az után sikerült normálisan levegőhöz jutnom, mikor leszálltunk. Azóta akkor köhögtem hasonlóan, miután hazaértünk, de gyorsan felporszívóztam... most minden oké... Szerintetek?!

2013. jan. 13. 21:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nem asztma és nem porallergia.

Csupán csak beteg voltál, és nem gyógyultál meg rendesen, így valami szövődménye maradhatott a betegségednek. HA meggyógyulsz rendesen akkor nem lesz semmi baj-

Egyébként az asztmánál nem köhögsz, hanem a légcsöved szorul össze és a levegő kifújása okoz erős gondot. Szinte sípolsz amikor ki akarod ereszteni a levegőt. Ha nincs megfelelő spray-d akkor akár órákig szenvedsz a fulladástól. (asztmás vagyok)

A porallergia meg ha az van az állandó.. Akárhová mész ha sok por van előjön a porallergia. Általában orrdugulás, tüsszögés a tünete..

2013. jan. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!