Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fájo derékra mi a megoldás?

Fájo derékra mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Elég kemény fizikai munkát végzek a hét 5 napján, lassan oktober ota, és egyre jobban fáj,sajog a derekam, mi a teendő ?

2013. jan. 13. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Feketenadálytő kenőcs.
2013. jan. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Derékmelegítő, reggel és este speciális gerinctornák (neten találsz sémákat), sokaknak segített a patikában kapható Thermacare deréköv (viszonylag drága, 2500 Ft, kettő van a dobozban, és egy nyolc óráig használható, melegíti, megnyugtatja a fájó területet, sok ismerősöm számolt be arról, hogy nagyon jó érzés volt ,amikor fent volt, és jópár napra megszüntette a derékfájást, pedig volt köztük, akinek mindig is problémája volt a derekával már fiatalkorában is, de ez az öv segített. Egy próbát megér, nekem is bevált, bár nem vagyok idős, de nekem is sok gondom van a hátammal, sokszor lumbágóm van, stb. Ez az öv sokat segített, van, hogy kell egy 5-7 naponta, de általában elég kéthetente vagy havonta egy, így belefér. Napi szinten persze nagyon drága (és nem is szabad annyiszor).


A gerinctornákat semmiképp ne hagyd ki, napi 10-15 perc összesen elég, ennyi biztosan akad rá reggelente meg este. Hétvégén meg kicsit próbáld pihentetni, gyakorolj esetleg egy kicsit, mert az is okozza a derékbántalmakat, hogy rossz a tartásunk, és derékból emelünk, nem egészen erre van kitalálva. Próbálhatsz melegítő kenőcsöket is (de az övvel együtt ne, azzal semmilyen gyógyszert ne alkalmazz!)


Remélem, jobban leszel, és ne feledd: helyes tartás, pihentetés ha lehetőség van rá, és torna!

2013. jan. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, ha megengedheted magadnak, heti vagy kétheti egy masszázs is sokat segíthet szakembertől, nővéremnek pl. az vált be. Tavaly november végétől februárig folyamatosan olyan szinten fájt a dereka, hogy sokszor dokihoz járt injekcióért meg kezelésre, sokszor alig tudott felkelni, ha egyszer leült/lefeküdt, aztán talált egy jó masszőrt, heti kétszer járt, és rendbejött. Utána hetente még járt egy darabig, de aztán abbahagyta az a masszőr, és nem keresett újat. Pár hónappal később ismét elkezdett sorozatosan fájni neki, azóta hetente egyszer jár masszőrhöz, és semmi baja, plusz tornáztatja is. Kinek mi válik be, neki pl. az övek nem segítettek semmit, ahogy a kenőcsök sem.
2013. jan. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És a probléma már ki volt vizsgálva?
2013. jan. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat !!!

Arra lettem figyelmes, hogy ha hidegben ( 1 2 fok ) dolgozok akkor sokkal jobban fáj estére, vagy több napra a derekam.

Probálok egyenes derékkal hajulni, ha nem jön rendbe akkor felmondok szerintem a munkahelyemen, mert elég kemény fizikai melo.

Nem volt még kivizsgáltatva, de sztem még nincs olyan nagy probléma !

2013. febr. 5. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!