Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A modern embereknek miért van...

A modern embereknek miért van ennyi bajuk?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nagyon sok az allergiás, ilyen-olyan fóbiás, iszonyos, frontérzékeny ember, ami nekem olyan fura. Mármint régebben mikor a paraszt egész nap kint volt a szántóföldön, meg dohos házakban éltek, nem lett allergiás. És nem mondhatta, hogy ú, bocs, front van, ma ágyban maradok, mert fáj a fejem.

Ez egy osztálykirándulás miatt merült fel bennem, mert szinte mindenkinek volt valami fóbiája. 6an nem jöttek fel a kilátóba a tériszony miatt, 4en nem jöttek be a barlangba, mert klausztrofóbiásak, egy lány sírógörcsöt kapott, mikor fényes nappal picit eltévedtünk, mert pánikrohama lett, egy másik elájult bátorságpróbán szintén pánikroham miatt(pedig nem volt valami ijesztő, végig csak a tanárok ugráltak elénk a bokrokból, a legtöbben vihogva mentünk végig, és 4esével voltunk).

Meg suliban is, minden nap minimum 3an fekszenek a padon, és szenvednek mert fáj a fejük.

Én ezzel nem megbántani akarok senkit, mert tudom, hogy ezek komoly, létező betegségek, csak nem értem mikor alakultak ki, vagy hogy volt ez régebben. A városi élet ennek az oka, vagy a stressz, vagy a túlzott higénia, vagy mi?



2013. jan. 14. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Lehet, hogy túl városiak, azok nagy része meg olyan, hogy mindentől betegek. Talán azért mert mindentől óvták őket mint ahogy a gyerekvállalás kategóriában is olvashatsz ilyen kérdéseket, hogy az anyuka nem engedi a homokozóba a gyereket, nem engedi kutyázni stb. Eszem megáll. Kiskoromban nyakig ültünk a homokban, még a bugyimból is homok jött ki. Állatok is vettek körbe. Szerintem ez a bja sok embernek. Oké, előfordulhat ilyen tényleg, de az gáz h minden második vagy harmadik embernél ez van.
2013. jan. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Húú, ezen én is gondolkodtam és szerintem több módon lehet ezt megközelíteni. Egyrészt, ma kicsit divat pánikbetegnek meg fóbiásnak lenni meg ha valamihez nincs kedved ráfogod, hogy jaj én félek a magasban és nem mész fel a kilátóra és el van intézvek, e. Másrészt, régen mindenki mozgott, földet művelt jó levegőn, állatot etetett, gondozott, teljesen egészséges ételeket evett, nem voltak kezelve a növények, nem volt permetezve a narancs,hogy zöldből sárga legyen 1 nap alatt, nem volt műtrágya, csak igazi. Az emberek munka k9zben sportoltak úgymond, nem a dohos konditeremben rohadtak vagy azt sem és nem volt csoki sem, amitől elhízzon. Nem volt sok alumíniumot és káros anyagot, kőolajszármazékot és parabéneket tartalmazó mosószer, mosogatószer, tusfürdő, sampon, krém, sminkszer, öblítő. Pl.: beáztatott levendulát az volt az öblítő, nem tömítette el az alumíniumos deo a pórusait, hogy aztán jól mellrákot kapjon. Nem volt szmog, hogy asztmás legyen és tüdőrákot kapjon. Nem volt az ózonréteg kilyukadva a rengeteg gyár miatt, nem tudott sem bőrrákot kapni, nem is volt szüksége naptejre. Nem kapkodott be fejfájásra gyógyszert, ivott egy jó gyógyteát és ment tovább. Hát figyelj, a sort lehetne folytatni. AZ emberek szeretik magukat sajnáltatni a pánikbetegséggel és a klausztrofóbiával, táposak. Régen, nem volt ez, mert vagy bement a barlangba a zsákmányért vagy felmászott a fára vagy aznap nem igazán evett..

Nos nem tudom, biztos még valaki tud hozzátenni.

2013. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

régen a paraszt korszakba nem volt ennyi káros dolog. nem volt ennyi tartositoszer adalékanyag, szmog, stressz, vegyszerek, higiéniamánia stb. nagyrészt ennyi.mondjuk a fobiának sztem sok köze nincs ezekhez, talán a felgyorsult élet,és a stressz esetleg igy belegondolva kihozat fobiát az emberböl.én vidéken lakom mégis 24 éves korom ota frontérzékeny vagyok. de általában ebbe a korba változnak meg a dolgaid alapbol is.

sztem sokkal több az eémebeteg szülö aki szarika gyerekére vagy terrorban tartja mindezt a stresszre fogva. piál a stresszre fogva és ki sinyli meg? a gyerek? én nem csodálkozom h ennyi nyomoronc ember van...

2013. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos volt mindkét válasz(:
2013. jan. 14. 17:36
 5/7 A kérdező kommentje:
bocsánat, mindhárom
2013. jan. 14. 17:38
 6/7 anonim válasza:
85%

Régen a gyenge gének elpusztultak. Főleg Spártában.(Ez nem vicc volt)

Manapság az orvostudomány megment mindenkit, így nincs természetes szelekció és a gyenge génekkel rendelkezők is továbbadják vérvonalukat, genetikájukat. A mi génjeink már gyengébbek, mint azoké, kik pl a középkorban éltek. Ezért van rosszul az, aki fél órát mezitláb járkál a fűben. Gyenge alkalmazkodóképesség. A sok allergia meg a Gyenge immunrendszer hibája.

2013. jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A modern ember távolabb él a természettől, mint a régiek. Különösen a városiak.
2013. jan. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!