Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől fájhat a térdem, ha meg...

Mitől fájhat a térdem, ha meg se terhelem?

Figyelt kérdés
Nem nagyon sportolok, de ennek ellenére szoktam néha sportolni. DE akkor se megterhelően. Csak úgy rájön a fájás, és olyankor kegyetlenül fáj. Akárhogy teszem, fáj. Bekenem ilyen krémekkel, nem hatnak. Megtapogattam, nyomkodtam, és mintha a 2 csont közt fájna..vagy nem tudom. De kegyetlen. Azért mentem eddig még orvoshoz, mert nem fáj gyakran, de kezdek megijedni. :S

2013. jan. 26. 21:55
 1/7 mosolyogj! ***** válasza:
porckopás, időjárás-érzékenység.... kapásból ez a kettő jutott eszembe, jobbulást:)
2013. jan. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rheumatoid artrithis. Fiatalkorban is gyakran előfordul. Minél előbb menj orvoshoz, mert rosszabodni fog kezelès nélkül. Kérj beutalót reumatológiára, ott majd csinálnak röngtent, vérképet. Lyme kór is lehet, reumatológián majd azt is letesztelik. Ez a két leggyakoribb oka a térdfájásnak, meg a porckopás.
2013. jan. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Kérlek ne diagnosztizálj, ha nem vagy orvos! (Ha az lennél, látatlanban nem is mondanál semmit.) RA-s vagyok, hidd el, nem csak az egyik térd fáj és nem néha.

Valószínűleg tényleg kopás, időjárás-érzékenység, vagy egyéb könnyen kezelhető probléma. Arra van az orvos, hogy kiderítse, mi a gond.

2013. jan. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ha figyelmesen olvastál volna, látod, hogy nem diagnosztizáltam, azt mondtam menjen orvoshoz, mert súlyosabb betegség is lehet. Kötözködj máshol.
2013. jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És az RA-val kapcsolatban, teljesen változó, hogy hogy jön ki. Van, hogy először csak az egyik térd fáj, aztán fél-1 év is eltelik, mire elkezd fájni a másik, aztán még fél év és elkezd fájni a könyöke is, stb. Szóval az, hogy neked mindkettő egyszerre fáj, nem jelenti, hogy neki nem lehet kezdődő RA-ja.
2013. jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kötözködni akartam, viszont egyértelműen kijelentetted, hogy szerinted RA.

"Rheumatoid artrithis. Fiatalkorban is gyakran előfordul. Minél előbb menj orvoshoz, mert rosszabodni fog kezelès nélkül. "

Az esélye természetesen megvan, de azért fiatal korban ha fáj az ember térde, ne mondjuk már rá, hogy RA-s és rosszabbodni fog, ha nem megy orvoshoz.

És köszönöm, a térdeim jól vannak, nem érintettek.


Kérdező: a gyakorikérdéseknél sokkal biztosabb, ha meglátogatod az orvost, lehet, hogy kapsz egy doboz gyógyszert, vagy krémet, ha pedig nagyobb a baj, azt úgyis csak alapos vizsgálat után lehet kideríteni.

2013. jan. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jobb már?
2021. jan. 19. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!