Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 111/50, pulzus 72 vernyomas,...

111/50, pulzus 72 vernyomas, miert ilyen kicsi a masodik ertek? Esetleg melegfront?

Figyelt kérdés
olyan tompa fejfajast erzek, kabult vagyok
2013. febr. 4. 13:24
 1/4 Miklós G. ***** válasza:

Mi a nemed? Szedsz bármilyen gyógyszert? Milyenek szoktak lenni a vérnyomásértékeid? 110-es systolehoz nem lenne olyan nagyon alacsony 50-es diastole, ami viszont nem hanyagolható el, hogy problémát okoz. Ha frontérzékeny vagy, akkor ennek a számlájára is irható akár... De általánosan elmondható, hogy a diastole az érfal rugalmasságáról ad fontos információt és az alacsonyabb vérnyomás, nem kóros sziven jelentéktelen, ugyanis az alacsonyabb érték nem terheli sem a szivet, sem az ereket. A kellemetlen tüneteket könnyedén enyhitheted, ha egy picit növeled az idegi izgalmat a szervezetedben, pl. koffeinnel. A vérmennyiséged is növelheted, a folyadékbevitel növelésének segitségével. Azomban, ha ez krónikusan fenáll és problémát okoz, akkor fordulj Orvoshoz és számolj be a problémáidról bizalommal.


Üdv!

2013. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt!


Lenyegeben altalaban ilyen vernyomasom szokott lenni, a masodik ertek inkabb 70 korul. Ezt a kabasagot a melegebb napokban kezdtem el erezni azert is mertem vernyomast, es mindig 50 korul volt. Amugy meg volt ideg alapon vernyomas ingadozas, fokepp pulzus. De mostanaban inkabb ez a tompasag zavar, olyan kabult vagyok hogyha lefekszem elalszom.

2013. febr. 4. 13:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Igyál sokat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Majd vissza áll a normál értékre. Ilyen változékony időben előfordul !
2013. febr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Miklós G. ***** válasza:
Akkor valószinűleg a frontérzékenység is ludas lehet. Ezek az alacsony értékek, annyira nem megszokottak a szervezeted számára, nyilván ezért is érzed kábának Magad. Ez a vérnyomás nem kielégitő Számodra. Testmozgással próbálkoztál már??
2013. febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!