Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 4 napja dalacint szedek a...

4 napja dalacint szedek a fogamra. Ma ott tartok, hogy a fogam ugyanúgy fáj, de már durva hasmenésem, és gyomorfájdalmaim vannak. Így is végig be kell szedni az antibiotikumot, vagy abbahagyhatom?

Figyelt kérdés

2013. febr. 9. 12:39
 1/6 Ka. Zoltán válasza:
Én is éppen dalacint szedek, a hasmenés és a gyomorfájdalom mellékhatás.Nem mindenki gyomra bírja a dalacint.Érdemes mielőbb felhívni a kezelőorvos figyelmét rá, és ő eldönti (akár telefonon is rákérdezhetsz) Nekem azt mondta ha erős hasmenésem, fájdalmam van, hagyjam abba, és mielőbb menjek vissza hozzá.
2013. febr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Marad a telefon,sajna még kimozdulni sem merek itthonról.. :/ Asszem ma már nem szedem be,a fájdalmat nem mulasztotta el úgysem :(
2013. febr. 9. 12:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a Dalacintól nyákos-véreset fostam 1 hétig, utána még 2,5 hónapig csak szimpla hasmenésem volt.
2013. febr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az igen! :/ Hát remélem még időbe sikerült abbahagynom,és megmarad a jó öreg hagyományos hasmenés :)
2013. febr. 9. 13:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Jézusom!Ez nem ilyen egyszerű!Antibiotikum terápia után a súlyos hasmenés simán lehet Clostridium Difficile fertőzés. Az pedig nagyon-nagyon veszélyes.Irány az orvos, lehetőleg belgyógyászhoz és nem háziorvoshoz minél előbb.


Egy orvostanhallgató

2013. okt. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem a kérdezőre,hanem a véres-nyákos,majd sokáig hasmenős kommentelőre vonatkozott.

A kérdezőnek:

ha a tüneteid nem múlnak a gyógyszer abbahagyása után egy héttel,vagy súlyosbodnak,mielőbb menj orvoshoz.

Ha gyógyszerszedés közben van hasmenésed az lehet mellékhatás.

2013. okt. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!