Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Puffadás állandóan. Mitől...

Puffadás állandóan. Mitől lehet? Mi használna ellene?

Figyelt kérdés

Már évek óta puffadok, elég sokszor minden nap, a nap bármelyik szakában, szinte állandóan. :( Való igaz, nem eszek rendesen, sokszor össze-vissza... De ha ezen változtattam sem volt jobb. Több napos utazás, kirándulás folyamán sem ettem olyan mennyiségben és összevisszaságban, mint itthon, de még olyankor is előjött ez a gond.

Voltam már orvosoknál is, ételallergiám nincs, s semmi szervi bajom.

Próbáltam már sok gyógyszert, meg gyógyteákat, de nem igazán segít semmi.

Mi okozhatja ezt a túlzott gázképződést? Mit tehetnék ellene? Évek óta elég sokszor feszengve érzem magam közösségben is, mert állandóan bugyorog a hasam a puffadás miatt. Elég kellemetlen szokott lenni, meg a puffadás miatti diszkomfort érzés is.

Tudom, hogy természetes dolog a gázképződés, de ahogy észreveszem a környezetemben, amikor egész nap (!) együtt vagyok emberekkel, mintha nekik semmi ilyen bajuk nem lenne. Pedig van köztük is, aki össze-vissza eszik egész nap... Meg a kolisok is... Hát elképzelni sem tudom magam koliban emiatt, tök kellemetlen meg ciki lenne állandóan ez mások előtt, akiknek nem ilyen furán kellemetlenül működik a szervezetük.



2013. febr. 12. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, aztán pár hónapig szedtem probiotikumot, az segített.
2013. febr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
milyen probiotikumot szedtél? és azóta minden oké?
2013. febr. 12. 17:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Béres probiotikumot, ProBio 6 a neve. Azóta nem fájt a hasam, kb. tavaly tavasszal szedtem 2-3 hónapig.
2013. febr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok szakember, de.. a puffadás az ételek erjedésekor keletkező gáztól van. Az ételek pedig azért erjednek meg a gyomorban (és nem emésztődnek rendesen)mert minden típusú étel megemésztéséhez más-más típusú enzimre van szükség.Na most, ha vegyesen eszel fehérjét, szénhidrátot, akkor a gyomor nem tudja eldönteni, hogy milyen emésztőnedveket állítson csatasorba, ezért elkezd erjedni az étel, tehát felpuffadsz. Ha szétválasztod az ételféleségeket, és egyszerre csak egy típusút eszel, illetve megvárod, amíg kiürül a gyomorból az adott ételtípus és csak utána töltesz be más félét, akkor a gyomor tudja, hogy melyik enzimmel dolgozza fel az ételt, így az gyorsan megemésztődik és távozik a gyomorból.

Egy szónak is száz a vége: nézz utána a szétválasztó étkezésnek. (tapasztalatból írtam)

2013. febr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! ezeket ki fogom próbálni
2013. febr. 12. 18:47
 6/12 anonim ***** válasza:
hasonló problémával küzdök 1-2 hónapja :/
2013. febr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
én meg már hosszú évek óta. eleinte nem zavart, de már egyre többször vagyok közösségben + ha van barátom, elég nehéz ezt a dolgot viselni előtte, pláne ha ő nem ilyen :S
2013. febr. 12. 19:36
 8/12 anonim ***** válasza:
én tartós párkapcsolatban élek, eddig nem okozott problémát nekem :)
2013. febr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
eddig még nekem sem, csak nehéz leküzdeni a szégyenlősséget egy új kapcsolatban :D meg amúgy is könnyebb lenne minden egy 'jobb gyomorral'
2013. febr. 12. 20:43
 10/12 anonim ***** válasza:

mozogsz rendesen? mert én arra gondoltam, h a mozgásszegény életmód miatt jutottam erre...

(utolsó vagyok még mindig :)

2013. febr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!