Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől ájul el? Mit lehetne...

Mitől ájul el? Mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés

A lányom ( 14 éves) szeret fürdeni, de csak ritkán teszi, leginkább ha másnap valamiből TZ-t írnak. Ma már másodszorra volt olyan, hogy fürdött ,felállt a kádban a tusfürdőért, megszédült és elájult. Ennyire emlékszik. A kádból szerencsére még nem esett ki, de amikor elsőre volt ilyen elég messze voltam a fürdőszobából, de hallottam ahogy koppan a feje a kád szélén.

Mitől ájul el? Túl meleg a víz? Be szokta húzni a zuhanyfüggönyt, lehet hogy elfogy az oxigén? Vagy túl hamar áll fel, és leesik a vércukra? Ahhoz lehet köze hogy kevese iszik?

Köszönöm a válaszokat!



2013. febr. 12. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Vizsgáltassad ki mielőtt tragédia történik!!Pl belefullad.
2013. febr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A vérnyomása esik le ilyenkor nagyon. A meleg víz kitágítja az ereket és esik a vérnyomás.Amit elősegít az is,h kevés folyadékot iszik. Fontos lenne a napi1,5-2 l.
2013. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is 14 vagyok, és amikor hirtelen állok fel én is nagyon megszédülök. + Én is keveset iszom

Még olyan nem történt hogy elájultam volna, de nagyon rossz pl.: bukfencnél, mert ahogy talpraérkezek lekell ülnöm mert annyira szédülök.

nagyon rossz :( énis várom a válaszokat :)

2013. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az alacsony vérnyomás alkati dolog,de serdülő korban a hormonhatásokra labilis a vérnyomás és könnyen "leesik",ami jobb esetben szédülést,néha ájulást okoz. Sokat nem lehet tenni ellene,de fontos az elegendő folyadék fogyasztása,mert az "feltölti" az ereket és kevésbé lesz alacsony a vérnyomás.
2013. febr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2013. febr. 13. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!