Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire súlyos az alábbi...

Mennyire súlyos az alábbi képen látható gerincferdülés? Mit javasoltok javításra?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Mindent megtennék, hogy a lehető legjobban eltűntessem. Holnap megyek ortopéd szakorvoshoz, elkezdtem úszni, és egy éve kábé ilyen sufni-kondi módszerekkel, de erősítem is a hátamat (hiperhajlítás, lehúzás...) Nem tudom melyik úszásnem a legjobb, és hogy milyen gyakorlatokat kellene végeznem, illetve a legjobb esetben milyen fokú javulás érhető el.

Itt a kép: [link] (azthiszem a képen nem húztam ki magam hanem lezseren álltam)



2013. febr. 12. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az ortopéd szakorvostól kérdezd meg holnap.
2013. febr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nyilván tőle is megfogom... Itt főleg mások tapasztalatára és tanácsaira vadászok.
2013. febr. 12. 23:30
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Nem akarlak megijeszteni, de ez nagyon durva :(

En a helyedben (az ortoped orvos utan) mindenkepp felkeresnek egy jo csontkovacsot.


Addig a gugli kepkeresobe ird be, hogy vertebral subluxation es nezd meg, hogy egyes csigolyak ferdulese mely szervekre van kihatassal. Lehet, hogy fiatal korod miatt meg nincsenek negativ tuneteid, de ezzel nem szabad varni, ezt kezelni kell.


En elmultam 30, egy enyhe nyaki ferdulesem van de neha olyan durva fejfajast tud okozni, hogy meg rokazni is szoktam a fajdalomtol.

Gyerekkoromban a korzeti mondta, hogy erre oda kene figyelni, de sajnos sem en, sem a szuleim nem cselekedtunk, igy most "vensegemre" kell ezzel szenvednem.


Remeny mindig van es a javulas/gyogyulas foleg toled fugg, de ilyen sulyos ferduleshez mar szakember segitsegere van szukseged, de gyorsan!


:)

2013. febr. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt a gerincferdülést gyógytornával és [link]


Nem ártana egy sarok emelő a cipődbe, amelyik lábad rövidebbnek látszik De mindenképpen orvos.

2013. febr. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!