Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 16 éves fiú vagyok és ez...

16 éves fiú vagyok és ez normális? (többi lennt) ha nem akkor mondjátok meg miért nem, és hogy van, e valami konkrét probléma.

Figyelt kérdés
nagyon sokat idegeskedek rengeteget, még akkor is ha anya bejön a szobámba megfeszülök hogy ne kiabáljak vele és elkezdek remegni szóval nagyon könnyen ideges leszek és csináltam már hülyeséget ha ideges voltam, pl. beleütöttem a falba el is tört a kezem. Mostanában elég sok lány átvert és megint rajtam van ez az öngyilkosság gondolat meg hogy szét verem a szobámat. nyugalmi állapotban 130 a vérnyomásom, ha ideges vagyok akár 180 is. nem szoktam méregetni már. jártam pszichiáterhez,pszichológushoz is amikor csináltam a hülyeségeket. az egyik kérdésem az lenne hogy normális hogy ennyire ideges típus vagyok? Van még egy olyan problémám hogy amikor teljesen nyugodt vagyok nagyon dobog a szívem többeknek is feltűnt már és azt mondták hogy nem normális, tényleg teljesen nyugodt vagyok aludni próbálok és majd kiugrik a helyéről ez elég régóta van.. már vagy 8 hónapja.. amikor így dobog akkor néha rosszul is vagyok fáj, vagy esetleg szédülök. ez normális?
2013. febr. 19. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy ez normális dolog, vizsgáltasd ki magad rendesen, az idegesség és a lelki bajok nagyon sok mindenre kihatnak...
2013. febr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod. valami konkrét dologra van tipped?
2013. febr. 19. 22:17
 3/4 anonim válasza:

Nagyon jó úton jársz, mert észrevetted, hogy probléma van és segítséget kértél.


A szívdobogás szinte biztos hogy pszichés eredetű, de mindenképpen ki kéne vizsgáltatni, hogy tuti nincs mögötte szervi probléma, amolyan megnyugtatás képpen.


És át kéne gondolnod a napodat is. Fontos hogy mit eszel, mit iszol, pl. napi 4-5 erős kávé után, vagy naponta sok-sok kóla esetén nem csoda ha ideges vagy, vagy erősen dobog a szíved. Ilyen dolgokat gondolj végig. Csinálsz -e bármit, ami okozhat idegességet (napi több órányi játszás a számítógépen simán okozhat ilyen tüneteket! vagy TV)


Nekem az a tanácsom, hogy keresd fel a háziorvosod és ezt az egészet, amit ide leírtál (és bármi egyebet, amit nem, de tünet) és mondd el neki elejétől a végéig.


Ő majd elküld kivizsgálásokra, menj el.


Remélhetőleg minden negatív lesz és utána lehet a lelki dolgokra, életmódra rámenni.


Amit egyedül megtehetsz: Például sportolsz -e valamit? Ha nem kezdj el valamit. Milyen a táplálkozásod (szokások, minőség, mennyiség). Testsúlyod mennyi? Ha túlsúlyos vagy fogyj le. Ha nincs kit megkérdezned, ott a google, keress rá ilyesmikre: "egészséges táplálkozás", "BMI", "vitaminok", "egészséges életmód".


Ha megengedhetitek magatoknak, keress fel egy megfelelő terapeutát, aki segíthet. Lehet, hogy nem az első lesz a megfelelő, akibe belebotlasz, próbálkozni kell. Pszichiátert nem ajánlok. Inkább felvilágosultabb pszichológust vagy egyéb terapeutát.


Anyukádat, apukádat pedig avasd be ezekbe a dolgokba, mondd el mi a probléma.

2013. febr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem az a tippem,hogy pánikbeteg vagy. Én is az vagyok,rendkívül hasonló tüneteim voltak/vannak,de voltam már agorafóbiás is stb. ... Szerintem is vizsgáltasd ki magad,de ha ott nem találnak semmit (és szerintem nem fognak),akkor menj megint pszichológushoz és a fizikai tünetekről is számolj be! Akkor azt hiszem,azt diagnosztizálja majd,amit én is mondtam. Amúgy ennek mindig van valami lelki eredtű oka,trauma,sokkhatás, vagy sok stressz,ha ezt feldolgozod/megszűnik, jobb lesz. Lehet,hogy teljesen el is múlik. Persze lehet,hogy tévedek,de az is lehet,hogy csak valamiféle serdülőkori lelki dolog miatt van, vagy hormon ingadozás, nem tudom... Remélem tudtam segíteni.


20/L

2013. febr. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!