Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehetek ilyen gyenge?...

Mitől lehetek ilyen gyenge? Van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Pár éve elég bezárt az életem, ritkán járok valahová, ha megyek, akkor többnyire a 2 sarokkal arrébb lévő ABC-ig, máshová ritkán.Tegnap több ügyet el kellett intéznem a városban, így egy viszonylag nagy sétát kellett tennem.Eléggé nehezemre esett, estére már tiszta hulla voltam, reggel még 10-kor is alig bírtam az ágyból kimászni.Még csak 38 éves vagyok, ennyi idősen hogy lehetek ilyen kétségbeejtően fáradékony?Az utóbbi években különféle panaszok miatt tetőtől talpig kivizsgáltak, semmi szervi bajom nincs, mégis egyre "tohonyább" vagyok, kb mint egy 80 éves, olyan az erőnlétem, pedig a stresszt leszámítva egészségesen élek,karcsú vagyok, normálisan étkezem.Semmi cigi, pia...

Állítólag pánikbeteg vagyok, ez igaz is, de ez szerintem nem lehet magyarázat arra, hogy fizikailag kevesebbet bírok.

3-4 évvel ezelőtt még vígan végigjártam a várost gyalog, akár kétszer is, és meg sem éreztem, minden nap mentem valamerre.Most meg, mint akit kicseréltek...Anyám szerint a levegő és mozgáshiány az oka, de én ebben kissé kételkedem.

Nos, ha szervi bajt nem találtak, akkor mégis mi bajom lehet?Van remény még ennyi idősen, hogy összeszedjem magam?És hogyan?Félek, hogy ha majd dolgoznom kell, hogy fogom így bírni, ha egy egyszerű városi séta is kikészít?


2013. márc. 7. 12:47
 1/2 A kérdező kommentje:

És még valami érdekes.Az egyik hivatalban, ahová néha megyek, 2 emelet van, mire a felső szintre érek, majd ki ugrik a szívem , majd el ájulok.Itthon 4 emelet van, érdekes, ha a negyediket kell megmásznom, akkor azt jobban bírom.Úgy látszik, ez nálam "helyfüggő"....?

Itthon szoktam néha tornázni, ez elég unalmas egyedül, de igyekszem rávenni magam.Érdekes, olyankor nem fulladok ki közel sem annyira, mint egy városi, lassú tempójú sétától.

Létezhet az, hogy esetleg maga a szorongás fáraszt ki fizikailag?Mert valóban mindig szorongok, ha kimozdulok.Itthon természetesen kevésbé.

2013. márc. 7. 12:52
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezek mind a pánikbetegség tünetei.A fáradékonyság is az!Keress fel egy pszichiátert ő ad megfelelő gyógyszert és 2 hét mulva magadra sem ismersz.
2013. márc. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!