Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van olyan hely, ahol a tünetek...

Van olyan hely, ahol a tüneteket nem külön-külön orvosok nézik, hanem egyben az összeset (mert esetleg összefügghetnek)?

Figyelt kérdés
Annyiféle panaszom van, hogy teljesen megkeseríti az életemet, pedig még csak 20 éves vagyok. Lehet, hogy kellene egy teljes kivizsgálás... csinálnak ilyet valahol? (Gondolom maximum magánban) Meg annyi bajom van, nem hiszem, hogy ennyiféle betegségem lenne, szerintem összefüggnek, de ugye a szakorvosok csak a hozzájuk tartozó tünetekkel foglalkoznak....
2013. márc. 7. 16:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Végigolvastam a leveledet, meg az előzőt is. Nagyon őszintének tűnik, és hihetőnek is. De szerintem a háziorvos se tud mást csinálni, mint sorba küldözget orvosokhoz. Nincs szuper orvos, aki mindent tudna. Ha bemennél az SZTK ba, és sorra járnád az összes orvosi szobát, ezzel gyakorlatilag kimerítve az egész testre terjedő kivizsgálást, se tennél mást, mint ami most is folyik. Egyik orvostól mész a másikhoz. De ettől függetlenül igazad lehet. Egyetlen orvos kellene, akinek a fejében van az egész orvostudomány, és egyemberként tudná értelmezni a betegségedet. Biztosan van ilyen orvos, aki legalább 4-5 diplomával rendelkezik, csak meg kellene találnod. A neten vannak ilyen orvostudakozók. Talán egy ilyen helyre kellene elküldened a kérdésedet. Nem biztos, hogy elsőre eltalálod a jó orvost, viszont akinek írsz ismerhet ilyent. Ha érdekel, egy címet tudok adni, ahova elküldheted a kérdésedet.
2013. ápr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod! Az a baj, hogy még csak nem is küldözget orvostól orvoshoz, hanem kb. leszarja. Egyik nem talált semmit, akkor le van tudva...
2013. ápr. 6. 19:15
 13/20 anonim ***** válasza:
Elég sokféle tüneted, panaszod van, és ha tényleg ennyi vizsgálaton túl vagy már, akkor valószínűleg nem valamilyen gyakori betegség velejárói. Ami eszembe jutott, az a Ritka Betegségek Tanszéke Debrecenben. Fogalmam sincs, hogy lehet oda eljutni, milyen beutaló kell stb., de talán több szerencsével járnál velük. Azért ahhoz a betegcsoporthoz, akiket ők látnak el, nem akármilyen szürkeállomány kell.
2013. ápr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

De ez az, hogy nem vagyok túl annyi vizsgálaton!

Voltam gégészeten, ő folyton felírja az antibacit. Volt vérvétel, minden rendben rajta. Hasi ultrahangot csináltak, negatív lett. Gyomortükrözés után mondjuk kiderült, ghoy kicsit fel van maródva a gyomornyálhaártya, kaptam rá gyógyszert. Fejemről MRI, meg a neurológus, szemész. De szeirntem pl ízületi fájdalmakkal lehet hogy reumatológiára küldhetne, vagy tudomisén... Nem tudom

(Meg pl egyszer alacsonyabb volt a referencia tartománynál kicsivel a TSH, de azt mondta, azzal nem kell foglalkozni. Pedig lehet, hogy simán lehet valami pajzsmirigyes dolog, sok tünetem ráillik. Az a baj, hogy nem vesz komolyan a házidoki, mióta tudja, hogy pszichiáternél jártam

2013. ápr. 6. 19:32
 15/20 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Csak itt felsoroltál vagy 10 féle kivizsgálást, köztük még MRI is volt. Mi az, hogy le se szär az orvos? Hova küldjön? Sztem akárhova küld, te csak lefikázod, hogy még itt sem jártam, meg ott sem. Nem vagy könnyű helyzetben, de az orvosodat sem irigylem...

2013. ápr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
MRI-re, neurológiára se ő küldött, hanem ismerősön keresztül jutottam el oda is
2013. ápr. 6. 20:11
 17/20 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: írtam, hogy van orvoskereső, és tudok is ilyen címet, ahol lehet kérdezni. Ráadásul az orvost is tetszés szerint te választod ki. Rá se bagóztál. Vagy ez így nem élvezetes, hogy te is keresed a bajodat?
2013. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

nem láttam azt a válaszod, elnézést! Lehet, hgoy elkerülte a figyelmemet... :S

Egyébként írtam ilyen orvos válaszol oldalra, és megkaptam, hogy menjek pszichiáterhez, ha ennyiféle tünetem van. Na szerintem meg ez a hülyeség...

2013. ápr. 6. 20:21
 19/20 A kérdező kommentje:
Most még egyszer elolvastam, tényleg, köszönöm, hogy írsz, csak picit figyelmetlen, meg szétszórt vagyok :S
2013. ápr. 6. 20:22
 20/20 anonim ***** válasza:
holistikus medicina
2014. nov. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!