Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért köhögök ill. öklendezek...

Miért köhögök ill. öklendezek fülpucolás közben?

Figyelt kérdés
de csak a bal fülemmel van így,pedig nem nyomom tövig, éppen csak egy kicsit.a bal fülemet kiskoromban felszúrták.lehet attól?valaki járt már így?
2009. szept. 13. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
az 1:1.000.000 hoz tipikus esete szerintem semmi köze sincs hozzá kivéve ha a fülpuculó nyomja az agyad köhögés faktorát:)
2009. szept. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Hát.. ezt a kérdést akár én is beírhattam volna.. :D

Ugyanez van velem is... Nekem mint két fülemnél, igaz a bal fülemet nekem is jobban irritálja.. Szóval tuti nem azért van mert felszúrták. Régebben anyám mindig rámszólt, hogy ne nyomjam be olyan mélyen, mert azért van, hiába magyaráztam neki, hogy épp csak a szélét tisztítom :)

Anno még biosz órán is megkérdeztem a tanárt, hogy miért lehet, azt mondta h biztosan irritálja ezt a pontot a fültisztító és köhögésre késztet. Amúgy nem jelent semmit, én szeretem :D

2009. szept. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van, a jobb fülemmel - nekem azt szúrták fel anno. Szerintem ez összefügg, talán nyomáskülönbséget okoz, mikor bekerül a vattás rész és az Eustach-kürtben olyan nyomást generál, ami megnyomja a garat azon részét, amitől öklendezni kezdesz (az ínyvitorla mögötti rész). Lehet, hülye hasonlat, de mintha egy érzékenyen beállított riasztójú autót fújna meg erősen a szél, és már attól beindul...
2009. szept. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


íme a válasz, ami nem játék.

Rosszul "bekötött" agyi ideget találunk el ilyenkor, ami szívmegálláshoz is vezethet.

2014. dec. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NemSejtheted válasza:

Jó régi kérdés, de hátha segít valakinek eme válasz.

Nekem a közelmúltban volt pont az előttem szóló válaszában lévő cikkben említett ideg miatt egy ájulásom, ami bárkivel megeshet; erős köhögés, hányás következtében. Nos, ez az ideg név szerint -amit már ha rémálmomból felkelek is ismerek- a nervus vagus. Azelőtt valami betegségnek tituláltam volna.

2016. ápr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!