Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az egészséges torok fakó,...

Az egészséges torok fakó, mint a szájpadlás vagy lehet élénkpiros?

Figyelt kérdés

Emlékszem, amikor torokgyulladásom volt, akkor határozottan vörös, már-már bordó volt a torkom.

De máskor pedig élénkpiros, rajta a váladékkal (a váladékról tudnak orvosok; szerintük van egy kis refluxom, az irritál + irritálhat a szállópor stb).


2013. márc. 10. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy picit sötétebb, élénkebb, mint a szájpadlás.
2013. márc. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az egészséges torok nem piros. Ha refluxod van az fenntart egy állandó gyulladást,attól piros a torkod.
2013. márc. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elvileg nem is kevés embernek van olyan, hogy duzzadt orrnyálkahártya, váladékosság, gombócérzés a torokban, krákogás. Ez van nekem is.

Erre az orvosok azt mondják, hogy ez-az irritálja, és adnak az embereknek vagy ezt vagy azt vagy semmit.

Aztán valami, általában házipraktika beválik.

Nálam a Salvus gyógyvízzel való orröblítés enyhítette a tüneteimet, mondhatni jelentősen.


Ez így is van, igaz?


Egyszer rákerestem - mert ez már foglalkoztatott egy ideje -, és azt találtam, amit fentebb le is írtam.

Meg amit írt 2., hogy krónikus, állandó torokgyulladás.


De ugye nem veszélyes?

2013. márc. 10. 17:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos olyan szempontból veszélyes,h az ilyen gyulladt torok,garat,nyelőcső egy idő után vérezni is szokott. Úgyhogy idd a Salvust(tényleg jó),és ha kevés akkor szedj savcsökkentőt.De ez ne pl.Rennie legyen,mert az nem csökkenti,hanem lebontja a savat,ami viszont arra készteti a szervezetet,h még többet termeljen.
2013. márc. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nálam nemcsak a sav okozza...


A Salvus-szal orrot öblíteni szoktam. Nagyon jó, kitisztítja, tudok orron át lélegezni pl. lefekvésnél is, régen ilyen nem volt. :D Orr-fül-gégész rábólintott.


Van gyomorsav-csökkentőm, ha szükségét érzem, szedem.



Van a garatom közepén egy izé, állítólag heg. Picikoromban szedtek ki vadhúst. A heg lehet annak a visszamaradt öröksége? Lehet, hogy a természetes úton termelődő váladékot némileg lelassítja, ezért az gyűlik, több váladék termelődik, időnként bacik is megtelepednek rajta, ezért gyulladt a torkom, ezért krákogok, ezért duzzad az orrom?



Igazából amit nem akarok, az a gyógyszerszedés (főleg erős gyulladásgátlókat ne), meg a sok-sok orvosi vizsgálat.

2013. márc. 10. 18:05
 6/8 A kérdező kommentje:

Elkezdem inni is a Salvus-t, ezen felül orröblítés vele naponta legalább kétszer, néha inhaláló géppel egy-egy kúra. Jó lenne rendszeresebb evésre szoknom.

És ha valami rosszabbodik - és nemcsak átmenetileg, hanem tartósan - akkor orvoshoz megyek.


Ez jó taktika?

2013. márc. 10. 21:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen.sok sikert!
2013. márc. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. márc. 11. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!