Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Stressz alapú izzadás?

Stressz alapú izzadás?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, elég sok problémám van az izzadással. Elég soványka vagyok,szóval még azt sem foghatom rá, hogy esetleg alkati probléma miatt lenne. Azon is gondolkoztam már, hogy talán mégis? Talán a vékony lányoknál is előfordul akár a kövéreknél? Nos, én úgy érzem, hogy a stressz lehet a legfőbb kiváltó oka. A suliban szoktam izgulni, akár dogák miatt vagy pl. azon is, hogy más érzi-e az izzadságszagom. Most is, ahogy ezt a kérdést írom, már érzem is, hogy izzadok.. Megnéztem a hónaljam, szinte száraz. Nem igazán szoktak nagy foltjaim lenni, mert még azt úgy ahogy tűrném, ha szag ne lenne! Amikor hazajöttem suliból, nővérem egyből közölte, hogy "büdös vagyok". Na persze, akkor is izgultam a suli miatt. Sokszor van úgy, hogy reggel felkelek és egyből érzem azt a fránya hónaljszagot, ami ellen nem tudok semmit sem tenni. Dezodorok nem váltak be. Olvastam ezt az solutio antisudoricát, nem tudom érdemes lenne-e. Sokak szerint használ, de aggódom ha nekem is kimarná a bőröm, ami amúgy is vékony. Nem tudom, megéri-e a kockázatot.. Amikor itthon leveszem a sulis ruháim, a többségük hónaljszagú, és már tényleg nagyon elegem van belőle. Szégyellem magam ez miatt, és sokszor (mint most is) görcsösen ráparázok, hogy ne izzadjak, és akkor persze, hogy izzadok..

2013. márc. 16. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Én most kezdtem el a Solutio a-t. Én is vékony vagyok lány vagyok, de hónaljban izzadok a stressz miatt. Első este vattapamacsra öntöttem belőle, bekentem, nem éreztem csípést. Másnap ugyanígy, na akkor kimarta a bőrömet, de nem a hónaljamat, hanem közvetlenül mellette a bőrt, túl sokat kentem fel. Azóta fültisztítópálcát használok, éppen hogy a hónalja kenek belőle, és arra is kell figyelni, hogy szárazra töröld a bőrödet fürdés után, különben marhatja. Kb 2 hete használom, második héten csak minden másnap kenem már, úgy néz ki elég ennyiszer is, de majd kiderül, ha jön megint a melegebb idő és ha stresszes helyzetbe kerülök. Tehát ki kell tapasztalni, hogy mennyi kell és hányszor, valakitől hallottam, hogy egy idő után csak kb heti egyszer használja. Így is kicsit csíp vagy viszket este, de ki lehet bírni, jobb, mint bűzölögni :)
2013. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

szerintem feledkezz el az izzadságól és mondogasd magadnak hogy nem fogok izzadni nem fogok izzadni amúgy igen nekem a stressztől volt hogy folyamatosan izzadtam meg be lehetne vezetni hogy este fürdök meg reggel(ha igy csinálod akkor bocsi) és én szappannal mosok hónaljat ami sokat segit igy én még izzadok de nem úgy mint az előtt sőt nincs is izzadság szag! én is igy voltam meg jártam én is ezt az utat! F/14

irj itt vagy üzenetben ha tudtam segiteni:)

2013. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat.. :) Lehet, hogy kipróbálom majd a S.A.-t.
2013. márc. 16. 19:05
 4/5 Soós László Bálint válasza:
Szia! Megkérdezhetném, hogy sikerült-e màr legyőznöd a betegséged? ☺
2015. szept. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia! :) igen, sokkal jobb mar a helyzet pedig semmit sem kenek a honaljamra. :)
2015. okt. 8. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!