Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Probléma a tüdőmmel, orvoshoz...

Probléma a tüdőmmel, orvoshoz kellene mennem?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet a következő. 21 éves vagyok, 6 éve dohányzom -nem vagyok rá büszke-. Pár hónapja a tüdőm szúr a szivemnél, elés sűrűn. Szüleim szerint majd elmúlik, csak túlreagálom a helyzetet. Köhögni is szoktam. Mióta ez van nagyon sokat fogytam, de ezt annak tudom le, hogy régebben intenzíven jártam konditerembe, és teljesen abbahagytam, tehát gondolom emiatt fogytam le. Azért kérdezlek titeket, mivel a google első pár oldala ezekre a pananaszokra tüdőrákkal válaszol.. Szerintem ez butaság. A lényeg, hogy szúr -ha sóhajtok, vagy nagy levegőt veszek mégjobban - és nem tudom mit tegyek, hogy elmúljon. Légszomj is gyakran jelentkezik. Orvoshoz csak végső esetben fordulok, borzasztóan tartok tőlük. Szóval hálás lennék egy két jó tanácsért :)

2013. márc. 16. 16:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Elsősorban szokj le a dohányzásról! Én 10 év cigizés után már több mint egy éve "tiszta vagyok". És merem állítani, hogy sokkal jobban vagyok. Nem fáradok könnyen, és a legfontosabb hogy nem szúr a tüdőm!

26N

2013. márc. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Semmi akaraterőm nincs hozzá sajnos.
2013. márc. 16. 16:59
 3/23 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak hasonló tüneteim sajna, amíg dohányoztam.

Nálad ez azt jelenti, hogy 15 évesen kezdted, tulajdonképen még benne voltál a növekedés szakaszában bőségesen. Biztos a tüdőd feketébb a veled egykorúaknál -akik nem dohányoznak -a lerakódott koromszemcsék, kátrány és egyéb égéstermékek miatt. 6 év alatt azért a hörgőkben meg indul egy krónikus váladék termelődés az állandó irritáció miatt valamint a hörgő nyálkahártyájának a gyulladása provokálódik. Ez már fájhat is akár . A tüdőrák még korai lenne most nálad, de láttam már 32 évesen féltüdővel élő emberkét, akinek tumor miatt vették ki az egyik tüdőlebenyét. A 35 éves korosztályba már nem annyira ritka a mai világban, hogy rákos az illető. A korai életkorban elkezdett dohányzás mindenképp szerepet játszik benne.

Inkább hörghurutra gondolnék egyenlőre.

Azért olyan borzasztóan nem tarthatsz a doktoroktól, hisz vígan dohányzol.

Egyébként le tudnád tenni a cigit ?

2013. márc. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Mire elküldtem a levelem már válaszoltál is , látom és sajnálom.
2013. márc. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Elsősorban is köszönöm a válaszod. A probléma, hogy most leírhatnám azt, hogy minden héten eltervezem kb másfél éve, de már délután mint egy zombi másra sem tudok gondolni csak, hogy kimegyek és rágyújtok, majd holnaptól... Egyszerűen annyira addiktív dolog ez a számomra, hogy nem birok megválni tőle. Próbáltam már sokmindent, de akaraterőm nincs meg hozzá ami nélkül semmi nem ér semmit...
2013. márc. 16. 17:28
 6/23 A kérdező kommentje:
25 órája nem gyujtottam ra:))
2013. márc. 19. 02:15
 7/23 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Nagyon ügyes vagy! Így tovább! Most kell elszántnak lenni!!

2013. márc. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Most az előbbi próbálkozásaimhoz képest elég jól birom, rosszul is csak ritkán vagyok. Az idő telik, már az órákat nem számolom, de még csak egy slukk cigit sem szívtam és nem is fogok - remélem sokáig -. Étvágyam már kezd megjönni viszont este még nagyon szúrt a szivem.. Köszi a bíztatást!:)
2013. márc. 19. 11:01
 9/23 anonim ***** válasza:

Még mindig Én!

Egy jó tanács: rágózz! (persze csak ha rád nem hat úgy, hogy éhes leszel tőle)

2013. márc. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Jo tipp volt a rago:) naponta egy pakk elmegy, de cigit meg mindig nem szivtam.. Tudom, 3 nap nem sok de nekem ez mar nagy teljesitmeny.. Akarmikor ra akarok gyujtani azon gondolkozom, ha mar idaig eljutottam, miert ne menjek tovabb?:)
2013. márc. 21. 01:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!