Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A cukorfogyasztás csökkentése...

A cukorfogyasztás csökkentése valóban segít?

Figyelt kérdés

NEM a fogakra gondolok. Általános közérzet, memória, állóképesség stb.

Csokifüggő vagyok, napi többször eszem csokit, iszom kakaót, teát 3 kanál cukorral, kávét 3-4 kanál cukorral. Nem látszik rajtam, mert gyors az anyagcserém, illetve rossz evő vagyok, kiskorom óta keveset eszem egyszerre "normális" kajákból.

Ha véletlenül sikerülne mérsékelni a cukorfogyasztást, akkor jobban lennék?


Hogyan szokjak le az esti evésről?

Egyetemista vagyok - de már gimiben is így volt -, hazaérek fél 4 és 5 között. Akkor van kiadós meleg kaja. Ha nem is nassolok, 8 - fél 9-ig nem éhezek meg. Akkor viszont kezdek megéhezni, és nem is tudnék úgy lefeküdni.

Ősöm se bírná, ha hazaérkezés után nem ennék, mert minden kajával kapcsolatos megnyilvánulást személyesnek vesz és megsértődik. Így a meleg kaját nem lehet kitolni.

Ha elhatározom, hogy mondjuk fél 9 után nem eszek sokat, két napig bírom betartani. 8-kor tanulok vagy filmezek vagy egyéb, nem is gondolok kajára, ha véletlen eszembe jut, nem vagyok éhes, mert 3 órája jól belaktam.


Más bejárós hogyan oldja meg, vagy régen hogyan oldotta meg, hogy ne pont fél 9 körül éhezzen meg az "estebéd" után újra?


2013. márc. 20. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:

ismerős a problémád...


enni kell, csak mértékkel. akár éjjel is, csak keveset. én is most főztem egy kis reggelit, aztán visszafekszem.


ha jó a cukorszinted, akkoe ne hagyd abba, kell a szervezetnek...


hogy mikor éhezel meg, az ne legyen probléma, vigyél magaddal gyorskaját, szünetben betolod...


bocs,nem akarom elviccelni, de az étkezés utáni fogmosás majdnem fontosabb, mint maga az étkezés..


ne szokj le az esti evésről, csak fegyelmezetten, ne sokat. én is csak jóllakottan tudok elaludni.


persze nem eszem erjedő nyagokat. mert számomra ez a fontos.(érthetőbben: nincs fin@ás, böfögés...)és jól emészthető...

2013. márc. 27. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló pontatlanságokat írt, kijavítanám.


A cukorfogyasztás minden mennyiségben NAGYON KÁROS. A cukor méreg. Miért is? A cukor szénhidrát. Az emberi szervezetnek, hacsak nem végzel nehéz fizikai munkát, vagy nem sportolsz valami keményet(a kemény alatt nem focit, hanem minimum atlétikát értek), alig van szüksége szénhidrátra, max minimális mennyiségben. Viszont az sem mindegy, hogy miből viszed be azt a szénhidrátot, mivel a szervezetnek csak összetett szénhidrátra van szüksége. Ilyen a rizs, a natúr zab, magvak, zöldségek. A cukor egyszerű szénhidrát, ugyan úgy, ahogy a fehér liszt is. Gyakorlatilag még azt a minimális szükségletet sem tudod vele fedezni, egyszerűen nem jó semmire. Viszont meglöki az inzulinszintedet, és ha így folytatod, jó eséllyel lehetsz cukorbeteg. Gyorsan, rövid ideig energiát biztosít, viszont utána hamar a kiinduló pont alá fog süllyedni az energiaszinted. Idősebb korodban pedig brutális módon el fogsz hízni. Majd lassulni fog az anyagcseréd, és megállíthatatlan lesz a zsírosodás, mivel a cukor semmi másra nem jó. Ha szénhidrát, akkor rizs, zab, zöldség, stb.


Az esti evéssel semmi gond nincs. Még diétákban is ajánlott a lefekvés előtti étkezés, csak nem mindegy hogy az mi. Inkább húsokat egyél olyankor, vagy mást, amiben fehérje van, mellé pedig zöldséget.


Összegezve: mindenképp mérsékelned kell a cukorfogyasztást, különben komoly bajaid lehetnek belőle pár év múlva. Annyi finom kaja van, ismerj meg párat, és nem is fogod már kívánni ezt a szart.

2013. jún. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!