Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS Ha valaki laktózérzékeny,...

SOS Ha valaki laktózérzékeny, vagy tejérzékeny lehet tünete az hogy nem bir hizni, és nagyon sovány?

Figyelt kérdés
Nemtudom miben különbözik a kettő, hülye vagyok hozzá, de laktózérzékenységgel születtem, aztán állitólag elmúlt, nem is volt semmi bajom, azon kivül hogy világ életemben puffadtam, illettve sose birtam hizni, most 20 éves vagyok 40kg pedig sokat eszek...és kezd görcsölni a hasam, nyálkás a székletem, puffadok, tudom más tünete is lehet, de én erre gondoltnék nap mint nap eszek tejes dolgot. Kialakulhat felnőtt korban is ? Egyébként hasmenésem nincs...próbáljam ki hogy kerülöm a tejes dolgokat ??

2013. márc. 22. 22:15
 1/10 A kérdező kommentje:
2éve volt gyomor és béltükrözésem soványságom miatt, lisztérzékeny gyanuval gyomromból mintát vettek, de nem mutattott ki semmit, és sehol se találtak semmit pedig végig vizsgálatk viszont tejérzékenységet nem néztek...
2013. márc. 22. 22:17
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A laktóz érzékenységnek(is)ilyen tünetei vannak. Azért nem tud hízni egy laktózérzékeny,mert a betegsége állandó gyulladást tart fenn a belekben,amitől rossz a felszívódás.Amúgy a tejtermékeket a legtöbb ember nem tudja megfelelően megemészteni.
2013. márc. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hm akkor lehet ez a gond, de miért nem vették észre tükrözéskor a felszivódási zavart? elvileg az sincs...bár a kettő nem ugyanaz...engem nagyon idegesit az hogy anorexiásnak nézek ki, pedig normálisan eszek sőőőt megeszek bármit éss egyszerüen egy deka nem jön fel rám... meg az állandó puffadás se normális. Ki fogom próbálni hogy nem eszek semmi olyat...
2013. márc. 22. 22:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen,érdemes megpróbálni!
2013. márc. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A tejfehérje allergiának is lehetnek ilyen tünetei. A lányom az és 2-3 éves kora között egy dekát se hízott, pedig az ô korában kellett volna. Pontosan, mint ahogy elôttem leírták, a bélflóra tönkremenetele miatt a táplálék nem tud felszívódni. Szerintem most egy darabig hanyagolj minden olyan dolgot, amiben nyomokban is lehet tejfehérje, meg tejes dolog. 3 hét - 1 hónap múlva már sokkal jobban kell majd lenned.

Jó egészséget.

Egy 3 éves tejfehérje allergiás kislány anyukája

2013. márc. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát megnéztem a papiromat, és laktózérzékenységgel születtem, de nemtudom hogy ezt ki lehet nőni? Nekem soha senki nem mondta hogy ilyenem van..
2013. márc. 23. 12:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnos az ilyeneket,nem lehet kinőni.
2013. márc. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a következôket mondta a gasztroenterológus: kétfajta laktózérzékenység létezik. Az elsôdleges laktózérzékenységet a laktózt lebontó enzim hiánya, vagy alulmûködése okozza és nem nôhetô ki. Azaz "gyárilag" van belédkódolva a laktózérzékenység. A másodlagos laktózérzékenységet valamilyen betegség váltja ki, pl. candida fertôzés, ami a laktózlebontó enzim alulmûködését okozza és kinôhetô, feltéve ha az alapbajt megszüntetik. Tehát a beteg kigyógyul a candida fertôzésbôl pl.
2013. márc. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ha laktóz érzékeny vagy azt egy sima kilégzéses tesztel meg tudják állapítani.

Az a könnyebb falat, mert van Laktaze tabletta, amivel tudod pótolni az enzimet, ha mégis ettél olyat, ami nem megfelelő.

A tejfehérje érzékenység már nehezebb, hiszen ma már a májkrémbe és a felvágottakba is tesznek valami tejszármazékot.

Próbálj időpontot szerezni egy Gasztroenterológushoz, de addig is írd, hogy mit eszel és próbáld figyelni magadat.

Mit ettem milyen reakcióm volt.

Ha ezzel mész oda nem fognak elhajtani!!

Ezt nézd, meg jó kiindulás lehet, hogy felgörgesd mi is a bajod. [link]

2013. márc. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Én 2 éve vagyok laktózérzékeny. Amikor kialakult, 13 kg ment le rólam 3 hét alatt.(42kg lettem)... Aztán fruktózérzékeny is lettem. Nem tudtam hízni sehogyan, pedig folyamatosan zabáltam. Szedtem vitaminokat is, mindent. A diéta mellett ugyanúgy ott voltak a tünetek(puffadás, nyálkás széklet, hasmenés, szorulás, hasgörcs...stb). Elmentem orvoshoz, és beutalt egy vastagbél tükrözésre, ahol kiderült, hogy az egész vastagbelem gyulladásban van. És mázlim volt még, mert nem volt fekélyes. Elkezdtem kitapasztalni,hogy mitől vagyok rosszul(azokat elhagytam)... és elkezdtem hízni. mostmár lassan elérem a 49-et. Én azt mondom, jobb utánajárni, mint szenvedni.:( 18/L
2013. ápr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!