Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sokat görnyedek a számítógép...

Sokat görnyedek a számítógép előtt. Mi segítene?

Figyelt kérdés
A munkám nagy részét a számítógép előtt töltöm, kb. napi 10 órát, ebből 5-öt itthon. Amúgy is elég görbe típus vagyok (nem simán görbe, hanem a vállaimat beszegem), és a sok gép előtt üléstől nagyon megfájdul a nyakam és a hátam. Van ötletetek, hogy mi segítene? Akár megelőzés, akár a már fájós nyak/hát kezelésére?
2009. szept. 18. 01:33
 1/9 anonim ***** válasza:

állj fel időnként és sétálj picit nyujtozkodva. kb félóránként.


de ennél gyakrabban is nyújtozkodhatsz ülve.


figyelj, hogy rendesen ülj, mindened legyen jól megtámasztva.


a combod párhuzamos legyen a padlóval, tehát ne legyen se túl magas, se alacsony a szék.


a talpad teljesen érintse a talajt.


a szék támlája legyen magas.


ne feküdve ülj, tehát a feneked a szék hátsó feléban legyen.


derekad magasságába tehetsz párnát vagy vmit, amin támaszkodik a derekad, tehát nincs közte és a támla közt rés


így már nem is annyira nehéz a támlának támaszkodni.

2009. szept. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi, de az a baj, hogy ha 5 órán át ülsz, ráadásul otthon, az nem úgy fog kinézni, mintha az iskolapadban ülnél... A lábam hol keresztben, hol felhúzva törökülésbe... De leginkább a nyakam fáj, ahogy a fejem kicsit közelebb dugom a monitorhoz...
2009. szept. 18. 01:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Pedig megelőzésre csak ez jó. Ha nem megy, kezdjél el mozogni, nyújtó gyakorlatokat, gerinctornát csinálhatsz, meg erősítheted a hátizmodat. Persze nem a gép előtt, azon kívül.

Vagy járj el csontkovácshoz.

2009. szept. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
csontkovács nem fog hátizmot erősíteni,itt pedig mindenképpen az a megoldás!! úszás, gerinctorna( az jó mert párszor elmész,utána már otthon végezheted egyedül a gyakorlatokat)! váll beszegés akarat kérdése is, én táncra jártam így ott nagyon szép tartás tud kialakulni. egyébként ortopédián is mondanak még tippeket szerintem!
2009. szept. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha tudsz úszni az megoldás- a hát úszás erre a panaszra a legjobb, de a többi is aranyat ér.

A fekvőtámasz- ha képes vagy rá- extra gyorsan megerősíti a hátizmot,és sokat segít a gerincnek.

Ha sétálsz told ki a melled,ezáltal a vállaidat hátrahúzod, a hasad is húzd be kicsit, törekedj a szimmetrikus kéz mozgásra emeld fel a fejed-ne túlzottan :-) - tekinteted normál állapotban párhuzamos a talajjal, te pedig merőlegesen állsz azon. Na ezt jól megaszondtam".

Tudatosan mozogj, hétvégén mindenképp ússzál-tavaszra új ember leszel- :-))

2009. szept. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Éjszaka pl. aludj a számítógép előtt való görnyedés helyett.

Próbáld ki, hogy a kötelező, munkádon kívül rá se nézz a gépre egy hónapig. Leveleidet ne naponta 2x 3x nézd meg hanem 2-3 naponta egyszer. Próbálj sétálni, sportolni, úszni.

2009. szept. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem könnyű.


De a legjobb póz az, amit leján leírtam, és nehéz elképzelni, de ha megszokod, tényleg csak attól nem fog fájni.


Én ráadásul bele tudok kuporodni a székembe olyan nagy...fel van húzva a lábam és nekem is fáj a hátam.


De rá fogok én is szokni, hogy minél több időt üljek olyan pózban, amit leírtam.


MEg kell próbálnod, mert csak normális pózban kapsz tartást, másban még jobban begörnyedsz...



azért fáj a hátad, mert az izmaidnak sem jó, ha úgy van sokáig.

2009. szept. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok választ, igyekszem! egyébként nem vagyok egy tunya alak, és nem netezgetek, hanem dolgozom! Hetente 5-ször sportolok (lovagolok, ami amúgy jó a tartásomnak, mert lovon tök egyenes háttal kihúzva ülök). A beszegett vállal így jártam, azért szegem be, mert nagyok a melleim és ez kamasz koromban zavart. A hátam izmos, mert egész gyerekkoromban sportoltam, mindenki azt hiszi kajakoztam, mert olyan széles a vállam. Úszni sajnos nincs időm, de megpróbálok többször felállni és nyújtózkodni (az jól is esik) és most is leraktam a lábaim a földre, pedig a válaszok elolvasása előtt az egyik lábam fel volt húzva!


Tényleg köszönöm, igyekszem változtatni!

2009. szept. 18. 20:24
 9/9 anonim ***** válasza:
énis
2010. máj. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!