Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A számítógép okozhat agydagana...

A számítógép okozhat agydaganatot?

Figyelt kérdés
Már 6 éve gépet használok (3 éve TFT monitorral, azóta javul a szemem), átlagolva napi szinten 6-7 órát. Már régóta parázok, hogy okozhat-e valami ilyesmi bajt, igaz hipochonder is vagyok, de a 6 évbe számolok napi 6 órával, hát elég szép szám jön ki. Régen a nap felét eltöltöttem számítógépezéssel, de mára folyamatosan szokok le róla. Mai szinten olyan 5 óra van meg szerintem, talán annyi se. Rettentő sok az irodai dolgozó, akik a 8-10 órát is gép előtt töltenek amíg nyugdíjba nem mennek, ők nem rezelnek ilyesmitől? Legszívesebben elhagynám a gépet, de amilyen gyors leszokóba vagyok, lehet, hogy tényleg csak akkor fogok ide ülni ha e-mail érkezik, vagy más "muszáj" miatt.
2010. ápr. 22. 13:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Mindig azt mondják legyen valami számítógépes munkám, annyira vágom az informatikát, de egy valami biztos nem leszek, irodai munkás (nem is mentem info szakra).
2010. ápr. 22. 13:24
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Emiatt ne parázz. Az elmúlt 20-30 év során megnőtt rohamosan a számítógép-használat világszerte, és ha ez komoly problémákat, vagy kockázatot jelentene, az feltűnt volna már mindenkinek. Ráadásul egyre inkább arra törekednek, hogy minél kevesebb legyen a sugárzás. (lásd pl a tft monitorokat)
2010. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Mi a francért okozna agydaganatot?
2010. ápr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
54%
A hagyományos CRT monitor fáraszthatja, ronthatja a szemet, a TFT-knél már ilyen sincs. A laptopot pedig férfiaknak nem ajánlatos ölben tartaniuk hosszabb távon, mert csökkentheti a nemzőképességet. Azonban ez is a hő miatt van. Agydaganatot tuti nem fogsz kapni, mivel ilyen sugárzása a számítógépnek nincs. Még a bluetooth és a wifi is nagyon kis teljesítménnyel üzemel. Ehhez képest a mobilok, rádióhullámok, mikró is jobban sugároz. Azonban ezek hatása is elhanyagolható. Agydaganatot nem ezektől kapunk.
2010. ápr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!