Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha az ember nem szokta mérni...

Ha az ember nem szokta mérni a vérnyomását, akkor milyen jelek utalnak arra, hogy esetleg magas lehet?

Figyelt kérdés
Nem igazán hiszek a vérnyomásmérésben, mert valahányszor orvosnál voltam, és megmérték, mindig tök más volt, egyszer extrém alacsony, aztán normális, meg volt egyszer kicsit magas is. Miből lehet észrevenni, hogy komoly baj van?

2013. márc. 28. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Én onnan tudom hogy magas a vérnyomásom,hogy a két nyaki verőeremnél fáj.
2013. márc. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Tarkótáji bizsergés, látászavar: villódzó fények, egyensúlyzavar....
2013. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Én 160/90 fölött már érzem: mintha egy tehén ülne a mellkasomon, és a fejem is zsong. A dobogást pedig érzem a nyakamban és a gyomromban is, ez utóbbitól pedig hányingert kapok.
2013. márc. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos sok esetben semmilyen tünete nincs, ezért is nevezik néma gyilkosnak, nekem is a szemészeten derült ki, amikor egy fertőzéssel mentem szemészeti vizsgálatra, onnan küldtek a háziorvoshoz.

Egyébként lehetnek erős tarkótáji fájdalmak, szédülés, gyakori orrvérzés, mellkasi fájdalmak, stb.

2013. márc. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Nekem semmiféle tünet nem jelezte,hogy magas a vérnyomásom. A csukló műtétem előtt derült ki. Most már gyógyszert szedek és rendben van.
2013. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Mindegyik válasz hasznos volt szerintem, de ahogy látom mindet lepontozta valaki. :-(
2013. márc. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!