Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szájon át légzés megviseli a...

Szájon át légzés megviseli a torkot?

Figyelt kérdés
kiskorom óta orrsövényferdülésem van, mostanában eléggé elferdült az orrom nem kapok szinte csak a számon levegőt, és 1éve olyan tünetem van hogy a torkom kapar, csikiz állandóan kellmetlen érzés, gondolom kiszárad de hiába iszok nem használ semmi....Már reflux gyógyszereket is szedtem nem használtak, sőt fül orr gégész se lát a torkomban semmit....

2013. márc. 29. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen. Legjobb tudásom szerint azért célszerűbb orron át lélegezni, mert a nyálkahártya dús érhálózata miatt egyrészt melegíti a levegőt, másrészt tisztítja is. (A csillók és a szőrszálak fölfogják a nagyobb szennyeződéseket.)

Szájon át ugye mindez nem történik meg. Orvos látott már?

2013. márc. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
persze, 3 fül orr gégész, torkombann nem látnak semmit, de mégis érzem hogy csikiz folyton meg néha kapar, meg rekedt vagyok, de gondolom ezt nem látni, 3án megyek megint mert megakarom müttetni az orromat...
2013. márc. 29. 21:26
 3/5 A kérdező kommentje:
de reflux kizárva gyógyszerek nem hatnak rá, meg savam se érzem hogy lenne, allergiát is kilőttem, mert ez fokozatosan lett szar, gondolom mert szárazabb lett...meg egy allergia több tünettel jár.
2013. márc. 29. 21:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy száraz a levegő a lakásban? Nekem is kapar a torkom, hogyha nem elég párás a levegő, bár nekem ez mindig reggelre jön elő, és x idő után elmúlik. Szerintem próbálj egy-két napig párásítóval párásítani a szobába, hátha jobb lesz (nekem a radiátorra akasztós kevés, nekem vennem kell ehhez egy külön készüléket)
2013. márc. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hááát raktam vizet a konvektorra...de nemsokat érek vele...lehet hogy csak a mütét fog segiteni...
2013. márc. 29. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!