Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Torokszárazság ellen?

Torokszárazság ellen?

Figyelt kérdés
orrsövéynferdülés+orrmandula nagyoboddás miatt nehezen birok orromon levegőt venni, sőt egyik orrlyukam nem szelel, 1éve vannak torkomban olyan tünetek hogy kapar, viszket, csikiz, rekedt vagyok, száraznak érzem, egyre rosszabb lett, torkomban nem láttak semmit, gondolom ez miatt lehet, ezért is akarok mütétre menni. Hiába iszok párologtatok nem segit semmi....

2013. márc. 23. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
A ribizli nyelv- és torokszárazság ellen ajánlott, és elősegíti a nyálképzést! A szobákban párologtató, napi 2 liter folyadék elengedhetetlen! Úgy tudom a cukor mentes rágógumi is használ rá és kerülni kell az alkoholt illetve a koffeint. Ne egyen túl sós ételeket! Szopogasson cukormentes keménycukorkát, de kerülje a citromsavtartalmúakat!
2013. márc. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ivóvizedbe minden alkalommal egy késhegynyi szódabikarbóna.
2013. márc. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jaj mindenki a refluxxal jön, nincs gyomorsavam, nem is érzem hogy lenne, tuti nem ez a bajom, szedem 3hónapja a savlekötöt és semmit nem ér. ez nem attól van..
2013. márc. 26. 01:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Ki jött a reflux-szal? Egyszerűen a szódabikarbóna segít a tünet megszűnésében.
2013. márc. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
gyomorsavra szokták ajánlani....baszhatom ha számon veszek mindig levegőt:D
2013. márc. 26. 07:09
 6/6 anonim ***** válasza:

hallod, az orvosok felületesen vizsgálnak és nem annyira fontos nekik a te egészséged mint az övüké, ezért tévednek sokszor..


a reflux sok esetben a kevés gyomorsavtól van, mint pl nekem is, ezért ha beveszem a savlekötőt az kb vagy semmit se csinál vagy rajta, a kevés gyomorsav meghülyíti úgy tudom a nyelőcső záróizmát és ezért néha feljön a sav..


én is ugyanezt érzem, torokszárazságot sokszor..de aztán kitudja lehet neked nem ez a bajod, de refluxos tüneteim nekem sincsenek, legalább is nem úgy ahogy az orvosok általában állítják, de torokkaparás, torokszárazság az igen

2014. nov. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!