Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok aludni reggele...

Miért nem tudok aludni reggelente? Miért kelek fel korán állandóan?

Figyelt kérdés

Hétköznaponként a meló miatt fél hatkor kelek. De van, h már öt órakor tehát jóval a teló csörgése előtt ébren vagyok. 8 órás munkaidőben dolgozom szellemi munkát, ha hazajövök utána még tornázok is, szóval fizikailag és szellemileg is lefárasztom magam. Este gyakran 8, fél kilenckor már elalszom, de ha ébren vagyok mondjuk 11-ig, akkor is már reggel öt órakor az órát nézegetem. Hétvégente is. Hogyan aludhatnék reggelente tovább?


F/31 ha ez számít.



2013. márc. 30. 06:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is igy van, kiváncsi lennék én is a válaszra.. 16/l
2013. márc. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

megint én. 16/l

Amugy nekem mindig azt mondták hogy beállt már a biológiai órám.. nem tudom mennyire igaz ez, de azért lehet benne valami.

2013. márc. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele, bármikor fekszem le, reggel szinte egyidőben ébredek, szerintem a szevezetünk beáll a reggeli 5-6 órai ébredésre, ez csak azt jelzi, hogy a belső órád jól működik.
2013. márc. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha este 8-fél 9-kor már alszol, akkor az ötórai kelés nem korai, az több, mint 8 óra alvás.
2013. márc. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Amikor tartósan munkanélküli voltam pár évvel ezelőtt, akkor nagy nehezen rá tudtam szokni a nyolcórás kelésre reggelente, de ez mostanában már nem kivitelezhető egyik nap sem sajnos.


Ha éjfélig ébren vagyok, akkor is már hat óra, fél hétkor felkelek. Ha koncertről hajnalban esek be az ágyba, akkor is változatlan a helyzet! Franc ebbe a biológiai órába! :D :S

2013. márc. 30. 09:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Pont ma akartam ezt kérdezni. :D

Suliidőben általában 4kor kelek, hétvégente, vagy szünetben szinte pontban 7kor. :D Néha elég zavaró, mert velem is az van, ha hajnalban érek haza koncertről, vagy buliból, akkor is felébredek és nem tudok utána aludni.

Viszont cserébe minden este úgy alszok el 9-fél 10 körül, mint akit fejbe vágtak. :)

21l

2013. márc. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló: megelőztelek. :D


Jó tudni, h nem vagyok egyedül a problémával, ugyanakkor persze nem boldogít a tudat, h más is szenved miatta.

2013. márc. 30. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!