Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy lehet hogy szedem a C...

Hogy lehet hogy szedem a C vitamint folyamatosan, mégis megfáztam?

Figyelt kérdés
2009. szept. 19. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A C-vitamin nem akadályozza meg a megfázást, csak az esélyét csökkenti, enyhíti és lerövidíti a lefolyását.
2009. szept. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

meg kérdés hogy eleget szedsz-e. Ugyanis a napi 50mg az lóf*sz. Szentgyörgyi napi 4-5GRAMM c-vitamint szedett. Én napi 2-3grammot csak, de már lassan 4 éve nem voltam betegség miatt orvosnál!

[link]


Főleg az utolsó bekezdést ajánlom figyelmedbe (hogy a kecskék napi 100GRAMM c-t is elő tudnak állítani magukban. de nem csak ők, hanem gyakorlatilag minden állat, kivéve néhányat, pl az embert..)

2009. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen formában szeded. Az ilyen vitaminbogyók többnyire nem érnek semmit, sokkal jobb, ha friss gyümölcsöket fogyasztasz (főleg narancsot, citromot) minden nap. De persze függ attól is, hogy mennyire erős az immunrendszered. A C-vitamin erősíti, de valamilyen szinten genetikailag is öröklődik.
2009. szept. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20:10: ezzel az elvvel az a nagy gond hogy 100gramm citromban van 50 mg c-vitamin. Tehát hogy a napi 2-3 grammos szükségletedet fedezzed 4-6 kiló citromot kellene enni, ami viszont már a gyomrodat tenné tönkre.. Almában meg van 6 mg / 100gramm, tehát ha ebből akarnád fedezni, akkor naponta kb 30 kilót kellene enned. Gondolom belátható hogy ez ésszerűtlen és nem is kivitelezhető, innentől kezdve maradnak a "bogyók" (amikből a jobbakat csipkebogyóból csinálják tehát nem áll annyira messze a valóditól)
2009. szept. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1000 mg -osat szedek naponta.köszi a válaszokat.
2009. szept. 21. 08:12
 6/7 anonim ***** válasza:

"2-3 grammos szükségletedet fedezzed"

Ki mondta neked, hogy 2-3 gramm a napi javasolt beviteli adag? Soknak nem sok, de ennek az 50%-át sem használod fel. Ha napi 60 miligrammot akarsz fogyasztani (ami a normál mennyiség), akkor elég egy nagyobb citrom.

[link]

2009. szept. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A vitaminkapszulák tele vannak nyomva mindenféle mesterséges vacakkal (pl. színezék), amik nem hiszem, hogy annyira jót tesznek. Én a gyümölcsre szavazok.
2009. szept. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!