Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pajzsmirigy túlműködés okozhat...

Pajzsmirigy túlműködés okozhat fejfájást és szédülést?

Figyelt kérdés

Napo óta nehezen nyelek,savasat böfögök fel teljes torok diszkomfortérzet, udorító.

Emelett fáj a fejem(érzem az agyamban lüktetni meg fáji az ereket) és multkor úgy megszédültem hogy hihetetlen.

Megyek orvoshoz mindenképp,de annyit szeretnék kérdezni,esetleg tapasztaltabbaktól hogy ez lehet pajzsmirigy túlműködés?Tudom hogy nem klasszikusak a tüneteim,de mégis?



2013. ápr. 4. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
igen okozhtaja ez is. Kérdezz rá az orvosnál. Kezelve van a pajzsbmirigyed?
2013. ápr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Majd egy évvel ezelött voltam rutin vérvételen, magas volt a tsh-m de csak olyan kis mértékben hogy azt mondt a doki nem kell kezelni mert ormális eltérés.A számra már pontosan nem emlékszem,de 1-2vel volt magasabb mint a felső érték.

Azóta em volt gond.

Meg most ez.

Akkor szerinted okozhatja?

2013. ápr. 4. 22:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért ehhez más tünet is kellene, így van ez nem klasszikus és nem jellemző. Súlyos kezeletlen esetekben jelentkezhet, de addigra már a fogyás és a szapora szívműködés orvoshoz viszi a beteget.

Előbb gondolnék vérnyomás kiugrásra, akár stressz miatt is.

A savas gyomortartalom, ha visszajut a nyelőcsőbe / reflux betegség/ az is lehet stressz miatt.

2013. ápr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A TSH, ha magas akkor pajzsmirigy alul működés van általában.

A TSH az agyalapi mirigyben termelődik, ez egy stimuláló hormon, a pajzsmirigy működést serkenti.

A pajzsmirigynek két saját hormonja van. A T3 és a T4, amennyiben kevés van belőlük a vérben / mert nem termel elegendőt a pajzsmirigy / ezt "megérzi" az agyalapi mirigy és elkezdi termelni ezt a serkentő hormont.


Ha viszont sok T3, T4 van a vérben, akkor viszont visszafogja az agyalapi mirigy a TSH termelést, mert minek fokozza a pajzsmirigy működését, de ilyenkor 1 körüli a TSH. Minél alacsonyabb TSH érték a vérben, annál jobban túlműködik a pajzsmirigy .


/ ha az agyalapi mirigy beteg elsődlegesen akkor persze más a felállás, azaz a hormonszintek párhuzamosan változnak, de itt teljesen más a kezelés/


3-as vagyok

2013. ápr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!