Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet pajzsmirigy túlműködés?

Ez lehet pajzsmirigy túlműködés?

Figyelt kérdés

A barátom mostanában rövid időszak alatt nagyon sokat fogyott, folyton pörög, idegesebb is lett, mindenen felkapja a vizet és csak akkor fekszik le aludni, amikor már az ájulás határán van. Mellkasi nyomásra panaszkodik, sokszor megy a hasa és néha rájön ilyen gyengeség-féle, remegős érzés, mintha nem bírna megállni a lábán. Alapból magas a vérnyomása, gyógyszert is szed rá.

Szerintem pajzsmirigy túlműködése van, de nem akar elmenni orvoshoz, mert szerinte csak a munkahelyi stressz miatt ilyen. De szerintem ez már több ennél... Mert ez a nagymértékű fogyás eléggé aggasztó. Lehet ez tényleg pajzsmirigy túlműködés? Rá kellene beszélnem egy kivizsgálásra, ugye?


2013. márc. 3. 01:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, lehet az. Egy sima vérvételbe ugyan nem hal bele, már egy nagy laboron is néznek TSH-t. Amúgy tényleg a stressz is okozhat ugyanilyen tüneteket, ezért sem fedezik fel sokaknál hamar a betegséget, de még akkor is kell ezzel kezdeni valamit. Egy munkahely nem éri meg, hogy rámenjen az ember egészsége, nézzen másik hely után és járjon el pszichológushoz ha nem találnak semmit.
2013. márc. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerintem is munkahelyet kellene váltania (akár pajzsmirigy, akár stressz), csak nagyon szeret ott dolgozni "a jó társaság miatt" és nem hajlandó mást keresni. (Na, igen, elég bután fogja fel.) Közben meg tönkreteszi az egészségét és azzal nem hajlandó foglalkozni... :S
2013. márc. 3. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!