Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha a pajzsmirigy tunetei...

Ha a pajzsmirigy tunetei kozul egy sem igaz ram, attol meg lehet alalul vagy tulmukodesem?

Figyelt kérdés

Szultem lassan 2 eve, de meg nem vizsgaltattam ki magam. Merem a homet minden reggel es sok azt mondjak, hogy pajzsmirigy problemam lehet.


Elolvastam a tuneteket tobb oldalon is, de egyik sem igaz ram.

Ettol fuggetlenul lehet megis gond vele?


Milyen beutalot kell kerni ra? Mit kell mondani az orvosnak?

Haziorvostol eleg lesz? A nogyogyaszom (akiben bizom) tobbszaz km-re van tolunk.


2013. ápr. 13. 07:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvos be tud utalni laborba, hogy nézzék meg a TSH szintedet. Az nagyjából elég is, ha más panaszod nincs, ami pajzsmirigy problémára utalna.
2013. ápr. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló, egyáltalán nem elég, ha csak a TSH szintet nézik meg! Sokszor a vérvételi adatokon nem látszik semmi, mégis van probléma a pajzsmiriggyel.

Háziorvos adhat beutalót endokrinológiára, azon belül is pajzsmirigy szakrendelésre.

2013. ápr. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ige, de ha semmi konkrét nem utal pajzsmirigyproblémára, akkor első körben nyilván nem oda küldi, hanem egy általános laborra.
2013. ápr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bizony,h nem küldi rögtön endokrinológiára. A szakorvosi beutalásnak is vannak szabályai. És ha se tünetekben,se labor eredményekben nem merül fel pajzsmirigy probléma elhajtják hiába van beutalója valakinek. Van olyan,h felhívják a háziorvost,h feleslegesen,kivizsgálás nélkül ne küldözgessen beteget.Tapasztaltam.

Úgyhogy először háziorvoshoz kell menni,Ő megcsinálja,amit kelllabor,UH).

2013. ápr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Oke. Es akkor a haziorvosomnak mit mondjak?

Teljes kivizsgalast kerek? Ebben benne van a ths is?

2013. ápr. 13. 12:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondd el,h szeretnéd a pajzsmirigyedet ellenőriztetni,mert a teljes labor vizsgálatba nem tartozik bele a TSH.
2013. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!