Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kemoterápia után kinek meddig...

Kemoterápia után kinek meddig voltak a mellékhatások?

Figyelt kérdés
Páromnak kemo után még 2 héttel is láza van, höemelkedés , étvágytalansáég. Miért tart ilyen sokáig? Ez borzaszto.
2013. ápr. 14. 16:36
 1/2 anonim válasza:

Sajnálom de ez ezzel jár. Én egyáltalán nem tudtam enni, gyomorszondán tápláltak, és közben mindent (ezt nem tudom szépíteni) kifostam, valószínűleg a sok sugártól ami a bélrendszeremet érte. 12 évesen gerincvelő daganatot diagnosztizáltak bennem, akkor deréktól lefele teljesen béna voltam. 4 hónapig katéter és 1,5 évig gyomorszonda volt bennem. Szerencsére meggyógyultam jobb lábam mozog rendesen bal lábam részlegesen béna vizelési és székelési nehézségeim vannak, és nap mint nap csillapíthatatlan neuropátiás fájdalom kínoz. Ha szarul érzitek magatokat gondoljatok arra hogy még mindig lehetne rosszabb is, még mindig vannak akik jobban szenvednek mint ti. Ha szarul érzem magam én is mindig erre gondolok.

Jobbulást, remélem meggyógyul a párod.

15/f

2013. ápr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Napsugar11 ***** válasza:

Egy másik bejegyzésnél már leírtam ugyanezt, de nem tudom, azt te írtad-e, így ide is bemásolom:


"A kemoterápia utáni láz legvalószínűbb oka a lázas neutropénia. Ez azt jelenti, hogy a kemóval olyan alacsonyra süllyed a fvt szám, hogy az immunrendszer nem képes ellátni a feladatát. A neutropénia kemó után kb 30%-ban fordul elő. Ennek van egy lázas formája is, ami szintén elég gyakori, a kemósok 1/5-énél előfordul.


Ez egy komoly odafigyelést igényló dolog, jól tennéd, ha mindenképpen bemennél a kórházba, ahol kezelnek."


Nálad ez annyiban változik, hogy a hőemelkedés az nem láz, vagyis nincs ekkora baj, de mindenképpen az immunrendszer erősítésére oda kellene figyelni! Egyébként a daganatsejtek szétesése is szokott hőemelkedést, lázat okozni.

2013. ápr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!