Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kellene szednem a vérnyomáscsö...

Kellene szednem a vérnyomáscsökkentő gyógyszert annak ellenére, hogy otthon sosem magas a vérnyomásom, csak az orvos (ok) nál?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja mértek nálam az iskolában, majd később a háziorvosnál is magas vérnyomásértékeket (160/100 Hgmm körül, 90 feletti pulzussal). Akkoriban nagyon stresszes napjaim voltak, és a vizsgálatok (labor, hasi ultrahang, ABPM) nem mutattak hypertoniára utaló jelet, de teljesen ki sem zárták. Kaptam az orvostól gyógyszert, de nem szedem, mert itthon akármikor mérem 130/90 alatt van, kb 70 pulzussal. Szerintetek felelőtlenség nem szedni a gyógyszert?

2013. ápr. 27. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszéld meg az orvossal! Az tény,h én se venném be a gyógyszert normális vérnyomásra!
2013. ápr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a háziorvosomnál MINDIG magas a vérnyomásom, nem tehetek róla, de már a vérnyomásmérés gondolatától is rosszul vagyok. Éppen ezért nehezen akarja elhinni, hogy máskor tök rendben van minden értékem. Már több mint 1 hónapja rendszeresen vezetek vérnyomásnaplót, bár szerintem kicsit kétkedve nézte az értékeket. Azt hiheti, hogy vann benne kis szépítés. Pedig tényleg nincs...
2013. ápr. 27. 21:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez volt nekem is!!! Orvosnál mindig felugrott, meg iskolaorvosnál is mert akaratlanul is izgultam, otthon normális volt mindig, sokat mértem, a doki meg gyógyszert írt fel.

Egy szemet se vettem be belőle! Beszéld ezt meg vele is, mondd el mindenképp, hogy otthon normális, esetleg ha aggódik írjon már ki egy 24 órás vérnyomásra az normál helyzetben méri legalább...

2013. ápr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A 24-órás vérnyomás mérésen(ABPM) már túl vagyok. Az eredmény: otthon 120/80 körül volt, 70-80-as pulzussal, de az iskolában magasabb volt (ment 150 fölé is a felső érték), de utólag belátom, hogy nem volt jó ötlet suliba menni azzal az izével, mert eléggé lehetett hallani, amikor mérte és mindig mindenki kérdezgette, hogy mi ez a hang, szóval az összes sulis mérést végigbeszéltem és izgultam. Este meg egy másodpercet se tudtam aludni tőle. Ezek miatt az orvos nem volt róla meggyőződve, hogy magas-e a vérnyomásom, hát felírt gyógyszert.
2013. ápr. 28. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!